REKLAMA

Nagrody dla ministrów w rządzie Beaty Szydło. Wiadomo, kto ile dostał

  • Autor: MN
  • 27 grudnia 2016 13:22
Nagrody dla ministrów w rządzie Beaty Szydło. Wiadomo, kto ile dostał Beata Szydło nagrodziła ministrów za dobrą pracę. (fot. twitter)

• Wiadomo, ile wyniosły nagrody dla członków rządu Beaty Szydło.
• Ministrowie i wiceministrowie otrzymali w większości po 10 tys. zł.
• Nagrody powędrowały m.in. za dobrą pracę w podległych im resortach.

- Nagrody zostały przyznane ministrom i wiceministrom za zaangażowanie i wkład pracy w realizację priorytetowych zadań rządu – tak brzmi komentarz Centrum Informacyjnego Rządu, który uzyskali dziennikarze „Super Expressu”. Obok widnieją kwoty przyznane poszczególnym politykom.

I tak Beata Kempa, Mariusz Błaszczak i Mariusz Kamiński otrzymali po 10 tys. zł – wszyscy za organizację Światowych Dni Młodzieży. Tyle samo otrzymał minister energii Krzysztof Tchórzewski, za "wkład pracy w kierowanie i sprawowanie nadzoru nad prawidłową realizacją zadań" w swoim resorcie.

Nagroda w wysokości 10 tys. zł nie ominęła także minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, za sukces programu Rodzina 500 plus. Z kolei zastępca Rafalskiej - Bartosz Marczuk – otrzymał 8 tys. zł.

Jak podaje dziennik, pozostałe osoby nagrodzone kwotą 10 tys. zł to: ministrowie Antoni Macierewicz i Witold Waszczykowski oraz Bogdan Święczkowski, prokurator krajowy, zastępca prokuratora generalnego.

Przypomnijmy, że wcześniej PiS przyznał także nagrody wicemarszałkom z opozycji – w wysokości ok. 13 tys. zł. Nie wszyscy jednak przyjęli pieniądze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA