REKLAMA

Naimski: sukcesem rządu opanowanie sytuacji i podział kompetencji

  • Autor: PAP/AS
  • 27 lutego 2016 13:27
Naimski: sukcesem rządu opanowanie sytuacji i podział kompetencji "Rząd pani premier Beaty Szydło opanował sytuację ogółem" (fot. Twitter)

Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów powiedział w sobotę 27 lutego w Przemyślu, że do największych sukcesów rządu Beaty Szydło należy opanowanie sytuacji i to, że nowi ministrowie dobrze znają swoje obowiązki i kompetencje.

"Rząd pani premier Beaty Szydło, mogę powiedzieć, opanował sytuację ogółem. To znaczy nowi ministrowie, którzy weszli do resortów, oni wiedzą już, jaką zastali sytuację, wiedzą co i w jaki sposób chcą dalej robić. To jest bardzo ważne, a o tym się nie mówi na ogół” – ocenił Naimski.

Dodał, że obecny rząd jest trzecim, w którym uczestniczy „od środka” i dzięki temu ma skalę porównawczą.

„Szybkość opanowania tej materii rządzenia, materii administracji jest duża w tym rządzie i to jest sukces. Maszyna administracji rządowej ruszyła i działa. Uczestnicy tego procesu wiedzą, co do nich należy, wiedzą, jakie są ich zadania i wiedzą, co mają robić. To jest ogromny sukces tego rządu i premier Beaty Szydło” – zaznaczył.

Drugim niewątpliwym sukcesem obecnego rządu jest – zdaniem Naimskiego - ustawa 500 plus.

„To jest zamknięty konkret, szybko zrealizowany i są na to pieniądze, i jest to zorganizowane” – podkreślił.

Pytany o plany rządu na najbliższe pół roku odpowiedział, że w tej kwestii należy pytać premier i jej rzeczników.

„Między innymi ten sukces polega na tym, że mamy podział zadań” - tłumaczył. Dodał, że każdy powinien się wypowiadać w swoich kompetencjach i w zakresie swojej odpowiedzialności.

Piotr Naimski - sekretarz stanu w Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej - uczestniczył w sobotę w Przemyślu w międzynarodowej konferencji „Europa Karpat”. Biorą w niej udział przedstawiciele parlamentów, administracji rządowej i samorządowej m.in. z Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Polski. Inicjatorem konferencji jest marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Cykl konferencji „Europa Karpat” został zapoczątkowany w 2010 r. W jego ramach odbyły się już sesje m.in. w Krynicy Górskiej, Przemyślu i Krasiczynie. Spotkania przedstawicieli państw regionu karpackiego mają na celu wzmocnienie współpracy państw regionu. Konferencja jest też miejscem wymiany poglądów i pomysłów dotyczących wspólnych działań na rzecz rozwoju nie tylko Karpat, ale też Europy Środkowo-Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Pecunia non olet 2016-02-28 20:32:43
    Mała poprawka - największy sukces to przyklejenie odpowiednich tyłków do intratnych stołków. Listę otwiera p. Jasiński przyklejony do Orlenu. No i podział niekompetencji, ostatni przykład - stadniny.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA