REKLAMA

#najgorszysortPolaków stał się już symbolem?

 • Autor: Parlamentarny.pl (AS)
 • 13 grudnia 2015 20:00
#najgorszysortPolaków stał się już symbolem? Władysław Frasyniuk w czasie wypowiedzi na żywo w TVN24 (fot. Twitter)

Jarosław Kaczyński jednym zdaniem zjednoczył miliony Polaków. Wypowiadając je w piątkowym porannym programie w TV Republika, nie zdawał sobie jeszcze sprawy, jak głośnym echem się odbije.

"W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. No i ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony. Proszę zwrócić uwagę, że wojna, potem komunizm, później transformacja tak, jak ją przeprowadzono, to właśnie ten typ ludzi promowała, dawała mu wielkie szanse - tłumaczył na antenie prezes PiS.

Po tej wypowiedzi, w błyskawicznym tempie, w mediach społecznościowych stał się modny hashtag #najgorszysortPolakow. Wielu obywateli, osób publicznych jak i polityków opozycji, odebrało te słowa jako skierowane właśnie do nich.

Hasło, mimo negatywnego wydźwięku w ustach Jarosława Kaczyńskiego, stało się już kolejnym symbolem. Polacy, sprzeciwiający się polityce PiS, chętnie się z nim utożsamiają. W sieci pojawiły się nawet pierwsze egzemplarze koszulek z napisem "Najgorszy sort Polaków", a chętnych na jej zakup nie brakuje. 


fot. Twitter

fot. Twitter

 

fot. Twitter

sort4.jpg

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • ghua 2016-12-29 06:53:45
  Tylko (...) chce być gorszego sortu. A Frasyniuk to lepszy cwaniak, tak walczył o wolność, bo zależało mu aby szybciutko uwłaszczyć się na państwowym majątku. Teraz jest po stronie tych, co nie chcą, aby szczegóły ich matactw wyszły na jaw.
 • sybirak 2015-12-20 21:47:23
  Panie Kaczyński jakim prawem obraża Pan polaków.Jest Pan człowiekiem nieodpowiedzialnym lub psychiczno-chorym. Kiedy ja przeżywałem katusze Pan na gówno mówił papu.Zabił Pan swojego brata ,bratową i +dziesiątki niewinnych ludzi a dziś szuka Pan winnego.Głupota,ciemnota,fanatyzm zgubi Pana ale na-pewno nie współczuję Panu. Bufonie przeproś POLAKÓW
 • internowany 2015-12-14 06:42:11
  Istotnie, obraża tych co dali d...y przy okrągłym stole, natomiast Pan w zamian za internowanie otrzymał TIRy od komuny!
 • Adan 2015-12-14 06:09:17
  Wśród tych wielce zasłużonych zacnych zapewne ludzi, jakoś nie widać nazwiska chwalącego się nie swoimi zasługami.
 • Polak gorszego sortu 2015-12-14 00:25:25
  Jestem dumny z tego ,że jestem w grupie " najgorszego sortu ". Przykro mi ,że to się dzieje w moim kraju .
 • Adam 2015-12-13 22:36:40
  Ale komedia Kaczyński zmusił wszystkich sprzedawczyków do publicznego przyznania się
 • LePetit 2015-12-13 22:35:19
  Już nie wiecie PO jak mu odebrać jego władzę. Moja rada: idźcie do normalnej pracy i módlcie się żeby nie wykryto waszych przestępstw ekonomicznych.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA