REKLAMA

Najwcześniej za kilka tygodni informacja o kosztach organizacji ŚDM

  • Autor: PAP/JS
  • 01 sierpnia 2016 14:14
Najwcześniej za kilka tygodni informacja o kosztach organizacji ŚDM Najwcześniej za kilka tygodni strona kościelna będzie mogła podać informacje o kosztach, jakie poniosła w związku z organizacją ŚDM (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Najwcześniej za kilka tygodni strona kościelna będzie mogła podać informacje o kosztach, jakie poniosła w związku z organizacją ŚDM – poinformował bp Damian Muskus, koordynator generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Biskup mówił, że przed ŚDM nie udało się przygotować prognoz dotyczących kosztów, a w ostatnich dniach przed wydarzeniem organizatorzy uważali za niestosowne mówienie o finansach. - Zapowiadałem, że po ŚDM dokonamy bardzo szczegółowych wyliczeń i podzielimy się z opinią publiczną tymi informacjami. Jest to w interesie Komitetu Organizacyjnego, żeby pokazać, jak wielki wysiłek, również finansowy, organizator musiał ponieść - powiedział Muskus.

Dodał, że na wyliczenia trzeba będzie jednak poczekać. - Myślę, że to kwestia tygodni. Może za 2-3 tygodnie będziemy gotowi, żeby takie informacje podać - powiedział.

Czytaj też: Powstanie Warszawskie: Godzina W "godziną niezgody"? Poseł PiS odpowiada KOD

Bp Muskus podał, że według szacunków na wtorkowej mszy inaugurującej ŚDM było 200 tys. osób, na powitaniu papieża "ta liczba się podwoiła". - W piątek mieliśmy na Drodze Krzyżowej 800 tys. pielgrzymów, w Brzegach podczas czuwania około 1,6 mln, a na pół godziny przed przyjazdem papieża i rozpoczęciem mszy posłania szacowaliśmy, patrząc na wypełnione sektory, liczbę uczestników na 2,5 mln osób - mówił.

- Pod koniec uroczystości mogło być nawet około 3 mln uczestników. Jeśli zakładamy, że Błonia mieściły na spotkaniach z Janem Pawłem II, podczas papieskich pielgrzymek, od 1 mln do 1,5 mln osób, to łatwo obliczyć, że trzykrotnie większy Campus Misericordiae musiał pomieścić około 2,5 do 3 mln osób, skoro Brzegi były wypełnione "po brzegi" - podkreślił.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA