REKLAMA

"Napięcia wokół nowych ustaw w Polsce wśród problemów UE"

  • Autor: PAP/AS
  • 10 stycznia 2016 09:27
"Napięcia wokół nowych ustaw w Polsce wśród problemów UE" Premier Włoch coraz ostrzej protestuje na forum UE przeciwko decydującej roli kanclerz Angeli Merkel i rzucił wyzwanie przywództwu Niemiec w Unii (fot. Mielon/wikipedia/CC BY-SA 3.0)

Premier Włoch Matteo Renzi wymienił napięcia wokół nowych ustaw w Polsce jako jeden z wielu problemów, stojących przed Unią Europejską. Wspomniał o tym w rozpowszechnionym w sobotę 9 stycznia w internecie cotygodniowym oświadczeniu.

Renzi, nawiązując do opisywanych w mediach sporów wokół polityki gospodarczej Unii, którą krytykuje jego rząd, oświadczył: „Przeczytałem o wielu polemikach na temat relacji między Włochami a instytucjami europejskim, czytam uczone rozprawy o możliwym zerwaniu z Brukselą”.

Następnie przypomniał: „W tym momencie Europa musi stawić czoła kryzysowi imigracyjnemu, patowi po wyborach w Hiszpanii, napięciom z powodu nowych polskich ustaw, referendum w Wielkiej Brytanii, sytuacji pokryzysowej w Grecji, fali populizmu lepenowskiego we Francji i wielu innym problemom”.

Zapytał potem retorycznie, czy w ich obliczu problemem jest także przekroczenie o 0,1 procent progu deficytu budżetowego we Włoszech. „Nie żartujmy, przyjaciele” - dodał.

Szef rządu wyjaśnił: “Włochy nie idą na forum europejskie, by uderzać pięścią w stół; najwyżej podnoszą rękę i zadają parę pytań”. Renzi napisał, że jego gabinet domaga się tego, by zasady były dla wszystkich takie same; od polityki energetycznej po pomoc państwa.

“Czynimy to wiedząc, że Włochom należy się szacunek”- oznajmił Matteo Renzi.

Wcześniej prasa pisała o tym, że premier coraz ostrzej protestuje na forum UE przeciwko decydującej roli kanclerz Angeli Merkel i rzucił wyzwanie przywództwu Niemiec w Unii. Wielokrotnie krytykował też unijną politykę gospodarczą i imigracyjną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA