REKLAMA

Napieralski o spotkaniu Duda-Kaczyński: "Ci panowie się nie lubią"

  • Autor: GP
  • 20 października 2017 11:17
Napieralski o spotkaniu Duda-Kaczyński: "Ci panowie się nie lubią" Grzegorz Napieralski jest politykiem z dużym stażem parlamentarnym, był posłem i senatorem razem pięciu kadencji. (fot.:youtube.com)

Grzegorz Napieralski oceniał, że trudności w dojściu do porozumienia między prezydentem a prezesem Kaczyńskim to wynik różnicy wieku i ostatnich miesięcy bieżącej polityki.

• Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkają się rozmawiać o projektach o SN i KRS w piątek (20 października). Będzie to już czwarte takie spotkanie.

• W ocenie byłego lidera SLD otoczka spotkań zakrawa już na śmieszność.

• Jak dodaje "półtora roku lekceważenia prezydenta przez PiS teraz się mści". 

 

Polityczna sytuacja wokół reformy wymiaru sprawiedliwości mogła dojrzeć do przełomu. W piątek (20 października) ma dojść do kolejnego spotkania na linii prezydent Andrzej Duda - Jarosław Kaczyński. Będzie ono poświęcone przygotowywanym przez PiS poprawkom do ustaw prezydenckich o SN i KRS. Obie te ustawy są już w Sejmie i czekają na prace legislacyjne.

Do wymiaru społeczno-politycznego tego spotkania odnosił się w piątek Grzegorz Napieralski, były polityk SLD a obecnie senator niezależny.

Czytaj też: Kantar Public pozytywnie o prezydencie

- Na nasze nieszczęście to już jest nieszczera opera - mówił senator w piątek w stacji RMF FM. - Myślę, że ani prezydent Andrzej Duda, ani prezes Jarosław Kaczyński właściwe się nie lubią - dodawał Napieralski podkreślając jednocześnie różnicę wieku, która musi rzutować na relacje prezydenta i lidera PiS. Warto zaznaczyć, że między omawianymi politykami jest 23 lata różnicy wieku.

Kiedy to się zaczęło?

Genezy całego sporu i jego odbioru medialnego polityk lewicy upatruje w dwóch elementach ostatnich miesięcy. Po pierwsze w lekceważeniu, którego doświadczył Andrzej Duda od początku prezydentury.

- Błędem było, że przez półtora roku panowie się nie spotykali - stwierdził jeszcze Napieralski.

Po drugie, otoczenie zarówno lidera PiS, jak i prezydenta nie ułatwia im szukania porozumienia. Obaj politycy doświadczyli ostrych ocen ze strony przeciwnej przez ostatnie miesiące.

- Do tego dochodzi ta przedziwna otoczka - Kto powinien i gdzie kogoś witać? - wyśmiał oceny w mediach poprzednich spotkań Napieralski. - To zakrawa na śmieszność - skonkludował cytowany polityk.

Czytaj też: 68 proc. pozytywnie o prezydencie; poprawa ocen Sejmu i Senatu

Poprawki PiS

Negocjacje o których lider PiS ma rozmawiać z prezydentem to ponad 25 stron zmian w przepisach. Jest to zwłaszcza materiał dotyczący procedury wyboru sędziów do KRS, którą Andrzej Duda chce obwarować większością 3/5 głosów Sejmu. PiS w takim wariancie musi pozyskać głosy Kukiz'15 i jeszcze innego klubu, by dokonywać wyboru. Naturalnie to rozwiązanie będzie niezwykle kłopotliwe dla większości.

Prezydent Andrzej Duda spotka się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim już po raz czwarty od lipcowego sądowego kryzysu, kiedy projektu PiS o SN i KRS trafiły do kosza. Andrzej Duda zawetował obie te ustawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA