REKLAMA

Narciarska niedziela premier Beaty Szydło

  • Autor: aw/PAP
  • 29 stycznia 2017 15:45
Narciarska niedziela premier Beaty Szydło W Przemyślu premier Beata Szydlo dekorowała juniorów - zwycięzców narciarskich zawodów Pucharu Karpat (fot.twitter.com)

Na stoku narciarskim w Przemyślu, gdzie w niedzielę (29 stycznia) odbywały się zawody Międzynarodowego Pucharu Karpat w narciarstwie alpejskim, premier Beata Szydło jeździła na nartach oraz wręczyła nagrody triumfatorom w poszczególnych kategoriach.

"Dziękuję za to dzisiejsze spotkanie i za fantastyczne warunki na stoku. Chciałam też podziękować wszystkim, którzy zorganizowali tę fantastyczną imprezę" - powiedziała premier.

Szefowa rządu dodała, że "cieszy się, że tak dużo rodzin, które świetnie się bawią, przyszło na zawody".

Patronat nad adresowaną do osób nieposiadających licencji Polskiego Związku Narciarskiego imprezą objęli marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz przewodniczący parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej. Zawody zorganizował prezydent Przemyśla przy współudziale Sejmu, Senatu, ministerstwa sportu i turystyki, samorządu woj. podkarpackiego oraz Instytutu Wschodniego.

W Przemyślu premier na nartach zjeżdżała w towarzystwie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, marszałka woj. podkarpackiego Władysława Ortyla, wiceministra rozwoju Jerzego Kwiecińskiego oraz prezydenta Przemyśla Roberta Chomy. Karczewski i Choma startowali też w kategorii ViP; marszałek Senatu zajął 11, a prezydent Przemyśla 5 miejsce.

Późnym popołudniem w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej Szydło będzie uczestniczyła w spotkaniu dyskusyjnym z cyklu "Europa Karpat". W muzeum premier otworzy też wystawę poświęconą historii narciarstwa. Natomiast rano spotkała się z mieszkańcami Żurawicy k. Przemyśla. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA