REKLAMA

Narodowcy jednak z Kukizem? "Nie idziemy do PiS"

  • Autor: PAP
  • 30 października 2015 12:49
Narodowcy jednak z Kukizem? "Nie idziemy do PiS" Widzimy się w zespole, który został wybrany z list Ruchu Kukiza – deklaruje Robert Winnicki. Fot. facebook.com

Politycy Ruchu Narodowego, którzy weszli do Sejmu z list Kukiz'15 deklarują, że będą członkami klubu parlamentarnego tego ugrupowania. Zapewniają jednak, że zachowają swoją tożsamość. Jako "zupełne plotki" określili spekulacje na temat przejścia do PiS.

Widzimy się w zespole, który został wybrany z list Ruchu Kukiza - zadeklarował w piątek prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

Jesteśmy po jakichś pierwszych rozmowach na ten temat - dodał.

Polaków zaskoczy "wysoki poziom merytoryczny"?

W ten sposób Winnicki na konferencji prasowej w Sejmie odciął się od spekulacji na temat możliwego odłączenia się Ruchu Narodowego od ruchu Kukiz'15, z którego list narodowcy dostali się do Sejmu. Ruch Kukiz'15 wprowadził do Sejmu 42 posłów. Na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych Ruch Narodowy podaje, że ma w Sejmie 5 posłów.

Bardzo wielu posłów tego klubu prezentuje bardzo wysoki poziom merytoryczny i myślę, że to będzie duże zaskoczenie zarówno jeśli chodzi o konkurencję polityczną, jak i dla państwa - mówił prezes Ruchu Narodowego.

"PiS to plotki"

Pytany o spekulacje na temat możliwego przejścia narodowców do PiS odpowiedział, że "to zupełne plotki".

Gdybyśmy chcieli być w PiS, zapisalibyśmy się do niego wiele lat temu, a nie tworzyli struktury narodowe, które dzisiaj występują w szerokiej koalicji antysystemowej pod egidą Pawła Kukiza – mówił.

Podkreślił, że w skład tej koalicji wchodzą ludzie wywodzący się z różnych środowisk.

Tworząc tożsamość ruchu Kukiza jednocześnie mamy te swoje partykularne tożsamości - zaznaczył Winnicki.

Klub antysystemowy kierowany przez Pawła Kukiza to jest bardzo dobry pomysł na to, by różne środowiska mogły realizować w nim różne idee - dodał.

Sukces zobowiązuje

Na pytanie o współpracę z muzykiem Liroyem odpowiedział: "Dajemy każdemu szanse na to, by się nawrócił".

W jego ocenie "sukces wyborczy PiS" zobowiązuje.

My będziemy na pewno będziemy pilnować tematów związanych z interesem narodowym, obroną ziemi, kwestią nieprzyjmowania przez Polskę euro, zapisania wręcz złotówki jako wartości konstytucyjnej. Zobaczymy, na ile PiS z tej swojej patriotycznej retoryki będzie się wywiązywało - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • IQ 2015-10-30 18:21:51
    Kto głosował na tych szaleńców, kukiz zebrał cała szumowinę i teraz jest z tego dumny. Zawsze mówiłem , że to zwykły indolent i głupek, a teraz widząc tych świrów w parlamencie , zadaję pytanie dlaczego cała Polska ma się a nich wstydzić , bo tak chciał kukiz ??/REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA