REKLAMA

NATO: Plan działań antyterrorystycznych został ustalony

  • Autor: PAP/AT
  • 26 maja 2017 07:18
NATO: Plan działań antyterrorystycznych został ustalony Spotkanie szefów państw i rządów NATO w Brukseli (fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

NATO będzie kontynuować szkolenie sił irackich i afgańskich, zwiększy wsparcie systemu rozpoznania AWACS dla koalicji przeciw IS, nie zamierza jednak angażować się w działania bojowe – zapowiedział w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

"Podjęliśmy ważne decyzje dotyczące dzielenia obciążeń i zwalczania terroryzmu" - oświadczył Stoltenberg po roboczej kolacji przywódców państw i rządów krajów NATO.

Dodał, że wszyscy sojusznicy zgodzili się co do konieczności utrzymania misji szkolącej afgańskie siły bezpieczeństwa, w tym współpracy w afgańskimi siłami specjalnymi, niektóre kraje zapowiedziały zwiększenie swojego zaangażowania; konkretne liczby mają być podane jeszcze w tym roku. "Będziemy kontynuować szkolenie sił irackich" - powiedział Stoltenberg. Dodał, że będzie to przydatne w walce z terrorystami o Mosul.

NATO zamierza intensywniej wykorzystywać samoloty systemu rozpoznania i ostrzegania AWACS, zwiększając liczbę godzin w powietrzu i tankowań w locie. Stoltenberg podkreślił, że nie oznacza to zaangażowania w działania bojowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA