REKLAMA

NATO wzmocni obecność na wschodniej flance

  • Autor: PAP/GP
  • 09 lutego 2016 16:17
NATO wzmocni obecność na wschodniej flance Stoltenberg zwrócił uwagę na ubiegłotygodniową zapowiedź USA ws. zwiększenia wydatków na obecność wojskową w Europie. (fot.:Hakan Dahlstrom/flickr.com/CC BY 2.0)

Ministrowie obrony państw NATO mają podjąć decyzję o wzmocnieniu obecności na wschodniej flance - zapowiedział we wtorek (9 lutego) sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

W środę i czwartek (10 i 11 lutego) w kwaterze głównej NATO odbędzie się spotkanie ministrów obrony państw członkowskich.

- Spodziewam się, że ministrowie zgodzą się na wzmocnienie naszej wysuniętej obecności we wschodniej części Sojuszu. Pozwoli to wzmocnić naszą wspólną obronę - powiedział Stoltenberg na konferencji prasowej.

Pragnący zachować anonimowość urzędnik kwatery głównej powiedział dziennikarzom, że wzmocniona, wysunięta obecność na wschodzie będzie międzynarodowa i rotacyjna, a także uzupełniana ćwiczeniami i wspierana przez konieczne struktury logistyczne.

Przeczytaj: Obce wojska w Polsce? Sprawą zajmie się rząd

Stoltenberg zwrócił uwagę na ubiegłotygodniową zapowiedź USA ws. zwiększenia wydatków na obecność wojskową w Europie.

- To sfinansuje trwałą, rotacyjną obecność w powietrzu, na lądzie i na morzu, więcej szkoleń i ćwiczeń oraz więcej sprzętu i zapasów w magazynach. Będzie to finansować kolejne inwestycje w infrastrukturę, taką jak lotniska, centra szkoleniowe i poligony. To będzie dalszy wzrost wysuniętej obecności NATO - powiedział Stoltenberg.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA