REKLAMA

Nawałnice, Beata Szydło: Pomożemy wszystkim odbudować ich domy i to co utracili

  • Autor: PAP/AT
  • 12 września 2017 13:22
Nawałnice, Beata Szydło: Pomożemy wszystkim odbudować ich domy i to co utracili Nie ma takich słów, które wyrażą wdzięczność wszystkim, którzy po nawałnicach, nieśli pomoc poszkodowanym - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.twitter.com/PremierRP)

Podjęliśmy decyzję, żeby przeznaczyć środki nie tylko na odbudowę budynków mieszkalnych, ale aby przeznaczyć środki na odbudowę budynków gospodarczych, czego nasi poprzednicy nie zrobili - powiedziała premier Beata Szydło.


• Rząd nie jest od organizowania konferencji prasowych, ale od organizowania pomocy poszkodowanym w nawałnicach - powiedziała premier.

• Zapowiedziała, że będą wypłacane odszkodowania m.in. tym, którzy w nawałnicach stracili prywatne lasy.

• Rząd przekaże również środki samorządom na odbudowę parków.

Szydło mówiła w Sejmie, że nie ma takich słów, które wyrażą wdzięczność wszystkim, którzy w trudnych momentach po nawałnicach, nieśli pomoc poszkodowanym. Dziękowała wolontariuszom, mieszkańcom, sołtysom, burmistrzom, wójtom, starostom, wojsku, policji, strażakom, pracownikom służb medycznych, a także urzędnikom administracji, którzy - jak zaznaczyła - "ruszyli w teren po to, żeby szacować szkody i żeby jak najszybciej wypłacać ludziom pieniądze, żeby mogli odbudowywać swoje zniszczone domy".

Czytaj też: Rząd gotowy do wypłaty pieniędzy dla poszkodowanych w wyniku nawałnic

Premier podziękowała też szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi, który "koordynował całą akcję" i ministrom, zaangażowanym w pomoc poszkodowanym. "My nie jesteśmy od organizowania konferencji prasowych, my jesteśmy od organizowania pomocy ludziom; pomożemy wszystkim odbudować ich domy i to, co utracili" - zapewniła.

"My również podjęliśmy decyzję, żeby przeznaczyć środki nie tylko na odbudowę budynków mieszkalnych, (...) ale podjęliśmy decyzję, aby przeznaczyć środki na odbudowę budynków gospodarczych, czego nasi poprzednicy nie zrobili" - zaznaczyła szefowa rządu.

Czytaj też: Premier: Trudne sytuacje wywołują u polityków pokusę budowania własnego kapitału politycznego

Szydło przypominała, że trwa właśnie szacowanie szkód w uprawach rolnych. "Od 4 września przyjmowane są wnioski, będą przeznaczone środki na odszkodowania. Minister (rolnictwa Krzysztof) Jurgiel już przygotował całą propozycję, która również zostanie przekazana do rolników" - zapowiedziała.

Premier poinformowała, że odszkodowania będą wypłacane także tym, którzy w nawałnicach stracili prywatne lasy. Zapowiedziała, że rząd przekaże również środki samorządom na odbudowę parków.

"Ministerstwo środowiska przygotuje taką ofertę, ponieważ bardzo dużo parków zostało zniszczonych w czasie nawałnic. Do tej pory nie było możliwości, żeby pomóc samorządom, my taką pomoc zaproponujemy i z Funduszu Ochrony Środowiska te pieniądze będą przeznaczone" - zapowiedziała szefowa rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA