REKLAMA

Nawałnice, Beata Szydło: Przystępujemy do kolejnego etapu działań

  • Autor: PAP/AT
  • 01 września 2017 11:22
Nawałnice, Beata Szydło: Przystępujemy do kolejnego etapu działań Premier Beata Szydło na odprawie z wojewodami nt. usuwania skutków nawałnic. (fot.twitter.com/PremierRP)

Będziemy podsumowywać czas, kiedy była niesiona akcja ratownicza po nawałnicach. Zobowiązaliśmy się, że do końca sierpnia zostaną zakończone akcje ratownicze i w miarę możliwości prace szacunkowe, tak aby można było wypłacać poszkodowanym we wrześniu odszkodowania - powiedziała premier Beata Szydło podczas odprawy dot. naprawiania szkód po sierpniowych nawałnicach.

• Przystępujemy do kolejnego etapu działań - powiedziała premier.

• Wstępny mamy już za sobą - dodała.

• Zaznaczyła, że czas ocenić, co już zostało zrobione, a co pozostało do zrobienia.

W spotkaniu odbywającym się w gdańskiej komendzie wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej oprócz premier uczestniczy minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, wojewodowie z terenów, które ucierpiały w wyniku sierpniowych nawałnic oraz przedstawiciele służb biorących udział w akcjach ratowniczych i usuwaniu skutków wichur.

"Będziemy dzisiaj podsumowywać ten czas, kiedy była niesiona akcja ratownicza po nawałnicach, zobowiązaliśmy się, że do końca sierpnia zostaną zakończone akcje ratownicze i (...) w miarę możliwości prace szacunkowe, tak aby można było wypłacać poszkodowanym we wrześniu odszkodowania, przede wszystkim w celach odbudowy i remontów budynków mieszkalnych. To jest również ten moment, kiedy dzisiaj będziemy mogli podsumować i ocenić akcję i co jeszcze pozostało do zrobienia" - powiedziała premier.

Dodała, że wojewodowie przekażą informację na temat tego, jaka jest sytuacja w poszczególnych województwach. "Będziemy mogli też zaplanować działania na kolejne tygodnie. Ale mogę powiedzieć, że ten pierwszy, wstępny etap mamy za sobą, w tej chwili przystępujemy do kolejnego" - mówiła Szydło.

Czytaj tez: Jaka pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice?

Szef MSWiA przypomniał, że do końca sierpnia wojewodowie byli zobowiązani do tego, aby przeprowadzić szacowanie strat po nawałnicach. "Dziś mamy 1 września, więc to odpowiedni czas, żeby takie informacje zostały złożone" - mówił.

Zwrócił uwagę, że już 12 sierpnia w sobotę odbyła się wideokonferencja z udziałem premier. "Pani premier uczestniczyła tu, w Gdańsku, w wideokonferencji, na której komendanci wojewódzcy PSP składali meldunki dotyczące przebiegu akcji ratowniczej. W tej wideokonferencji uczestniczyli też wojewodowie. Informowali oni o podjętych działaniach koordynacyjnych o powołaniu sztabów wojewódzkich, powiatowych i gminnych, których zdaniem było niesienie pomocy poszkodowanym w wyniku nawałnicy" - podkreślił Błaszczak.

Zaznaczył, że premier odwiedziła miejsca, które zostały dotknięte nawałnicą. "Rozmawiała z poszkodowanymi. Również ja wizytowałem te województwa" - przypomniał szef MSWiA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA