REKLAMA

Neumann: Spadek oglądalności TVP to efekt polityki rządu

  • Autor: GP
  • 22 kwietnia 2016 10:20
Neumann: Spadek oglądalności TVP to efekt polityki rządu Sławomir Neumann jest politykiem PO. Uważany jest za stronnika Grzegorza Schetyny. (fot.:facebook.com/slawekneumann)

• Sławomir Neumann zapowiedział, że PO rozważy złożenie swojego projektu o mediach publicznych, ale nie wyklucza składania poprawek do projektów PiS.
• Neumann ocenił, że wyniki oglądalności TVP pokazują, jak dużym błędem były dotychczasowe działania rządu i PiS w materii mediów publicznych.

Sławomir Neumann, szef klubu PO w Sejmie był gościem Polskiego Radia. W piątkowej (22 kwietnia) porannej rozmowie politycznej wyłożył stanowisko partii opozycyjnej wobec planów medialnych rządu. Nie wykluczył, że PO złoży własny projekt w tej materii.

- Mamy gotowy projekt - zapewniał Neumann. - Zastanawialiśmy się nawet przez ostatnie tygodnie nad mediami. Projekt był konsultowany z różnymi środowiskami, ale musimy się zastanowić, czy warto go składać. (...) Może lepiej skupić się i próbować usprawnić projekt PiS, wiedząc oczywiście jaka jest matematyka - precyzował polityk, zwracając uwagę na to kto ma większość w parlamencie.

Neumann podkreślił, że obawy PO w nowych ustawach PiS budzą zwłaszcza szczegóły, które kończą "zamach na media publiczne". Polityk zwrócił uwagę, że kierunek zmian w mediach jest zły, podkreślał spadające wyniki oglądalności i ranking wolności mediów. W tym ostatnim Polska spada drastycznie, podkreślał działacz PO.

Przeczytaj: Nowy portal mediów narodowych

- To powinno dać do myślenia, a zamiast tego wprowadza się ustawę, która wprowadza automatyczne czystki na funkcjach kierowniczych - konkludował poseł.

PiS wprowadziło nowe projekty medialne do laski marszałkowskiej w czwartek (21 kwietnia). Na tzw. dużą ustawę medialną składają się trzy projekty: ustawa o mediach narodowych, ustawa o składce audiowizualnej i przepisy szczegółowe do tych dwóch rozwiązań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA