REKLAMA

Neumann: Strajk w CZD wymaga interwencji premier Szydło

  • Autor: GP
  • 08 czerwca 2016 09:42
Neumann: Strajk w CZD wymaga interwencji premier Szydło Neumann: Mimo trudności nie było strajku w CZD, gdy rządziliśmy. Może trzeba większego autorytetu, niż minister Radziwiłł? (fot.:youtube.com)

• Polityk PO, Sławomir Neumann nie ma wątpliwości, że strajk w CZD może zażegnać teraz tylko premier Beata Szydło.
• Przypomniał, że za rządów PO, mimo trudnej sytuacji w CZD personel nie strajkował.
• Neumann jest też zdania, że nowa ustawa antyterrorystyczna nie jest konieczna. Wejdzie w życia po Światowych Dniach Młodzieży, a ingeruje w prawa obywateli.

Gościem politycznej rozmowy w Polskim Radiu, w środę (8 czerwca) był Sławomir Neumann. Polityk PO, obecnie poseł a w przeszłości wiceminister zdrowia w rządach tej partii mówił o strajku pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. Protest personelu medycznego placówki trwa ponad dwa tygodnie.

- Myślę, że nie ma innego pomysłu na ten protest niż wizyta premier Beaty Szydło. Minister zdrowia nie dał rady zażegnać tego sporu, choć odpowiedział na nasze zeszłotygodniowe apele i udał się do placówki – mówił polityk. 

Neumann przypomniał, że politycy PO nie jeździli do CZD w ostatnich tygodniach. Taki krok często jest uważany za „zbijanie politycznego kapitału” przez polityków opozycji. Zapytany o to, że sytuacja tego szpitala pogarsza się od lat, także za rządów PO-PSL mówił - Mimo trudności nie było strajku w CZD, gdy rządziliśmy. Może trzeba większego autorytetu, niż minister Radziwiłł?

Neumann zapytany o procedowaną w najbliższych tygodniach ustawę antyterrorystyczną przypomniał sceptyczne stanowisko opozycji do tego projektu.

Czytaj: Andrzej Duda sprecyzował pojęcie "dobrej zmiany"

- Policja wykorzystuje obecnie dostępne środki – mówił. - Nie potrzeba do tego ustawy antyterrorystycznej. Ta ustawa nie wejdzie w życie przed Światowymi Dniami Młodzieży, więc służby nie wykorzystają jej potencjału. Tymczasem są w niej zapisy, które ograniczają wolności obywatelskie.

Ustawa antyterrorystyczna to zestaw rozwiązań zaproponowanych przez rząd, dokładniej MSWiA. Ma za cel wprowadzić podstawy prawne dla służb, które usprawnią monitoring komunikacji i pozwolą skuteczniej zwalczać zagrożenie terrorystyczne w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA