REKLAMA

NFZ o rozliczeniu przez Fundusz dotacji z budżetu państwa

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: rynekzdrowia.pl
  • 02 lutego 2016 18:32
NFZ o rozliczeniu przez Fundusz dotacji z budżetu państwa (fot.pixabay.com)

NFZ opublikował na swoich stronach internetowych zarządzenie z dnia 2 lutego 2016 r.w sprawie sposobu i trybu rozliczania przez NFZ dotacji z budżetu państwa na finansowanie zadań, o których mowa w ustawie z dnia 25 września 2015 r. o finansowaniu niektórych świadczeń zdrowotnych w latach 2015 - 2018.

Płatnik wyjaśnia m.in. sposób rozliczania dotacji przez oddziały wojewódzkie Funduszu. Jak podaje NFZ, OW sporządza kwartalne informacje o opłaconych świadczeniach opieki zdrowotnej udzielanych osobom, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2-4, art. 12 pkt 2-4, 6 i 9 oraz art. 42j ustawy.

Informacje sporządza się odrębnie dla świadczeń udzielanych osobom, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2-4, art. 12 pkt 2-4, 6 i 9 ustawy, oraz dla świadczeń, o których mowa w art. 42j ustawy.

Oddział wojewódzki Funduszu przekazuje do Centrali informacje o opłaconych przez oddział świadczeniach opieki zdrowotnej, o których mowa w ust. 1, w terminie do 14. dnia miesiąca po zakończeniu kwartału.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA