REKLAMA

Nie znane losy 50 osób podróżujących promem

  • Autor: wnp.pl PAP/PS
  • 27 stycznia 2018 09:43
Nie znane losy 50 osób podróżujących promem W pierwszym dniu przeszukano 1/4 obszaru poszukiwań. Fot. Fotolia,

Już tydzień temu zaginął na wodach archipelagu Kiribati prom MV Butiraoi z 50 osobami na pokładzie, poinformowały w sobotę ekipy ratunkowe, które prowadzą jego poszukiwania.

Nowozelandzka marynarka wojenna napisała w oświadczeniu, że współpracuje z ekipami ratunkowymi z krajów Fidżi i Kiribati, które też próbują zlokalizować prom.

Jest to drewniany katamaran o długości 17,5 m. Wypłynął 18 stycznia z atolu Nonouti i miał po dwóch dniach dotrzeć do oddalonego o 240 km atolu Tarawa. Oba są częścią Kiribati państwa wyspiarskiego w środkowej części Oceanu Spokojnego.

W sobotę (występuje kilkugodzinna różnica czasu) nowozelandzki samolot patrolowy przeczesał ponad ¼ obszaru, na którym może znajdować się zaginiona jednostka, ale nie odnalazł żadnych jej śladów.

Archipelag Kiribati składa się z 33 atoli oraz wyspy wulkanicznej Banaba, rozrzuconych na obszarze ponad 3 mln km kwadratowych. Wiele atoli jest zamieszkana.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA