REKLAMA

Niemcy: większość Polaków chciałaby wybrać na premiera Orbana

  • Autor: TM
  • 28 września 2015 08:29
Niemcy: większość Polaków chciałaby wybrać na premiera Orbana Większość Polaków chciałaby wybrać na premiera Viktora Orbana – pisze niemiecka gazeta. Fot. youtube.com

W kampanii przed wyborami parlamentarnymi w Polsce dużą rolę odgrywa lęk przed uchodźcami - pisze niemiecki dziennik "Der Spiegel". Gazeta zauważa, że o korzystne dla prawicowej partii PiS, a premier Ewa Kopacz musi się liczyć z porażką i utratą stanowiska.

Gazeta wspomina o akcji Miriam Shaded, która sprowadziła do Polski 174 Syryjczyków, ratując im życie.

"Histeryczny lęk przed obcymi"

Shaded chciałaby pomóc kolejnym Syryjczykom, ma jednak jeden warunek: nie mogą to być muzułmanie. Inicjatorka akcji humanitarnej uważa muzułmanów za niebezpiecznych - pisze dziennik.

 "Der Spiegel" przypomina, że Shaded nazwana została w internecie "piękną twarzą ksenofobii", i zaznacza, że "histeryczny lęk przed obcymi" jest zgodny z trendem panującym w Polsce.

56 proc. Polaków uważa, że ich kraj nie powinien przyjmować uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu - pisze dziennik..

Niebezpieczna decyzja

Według gazety "polski rząd zgodził się w zeszłą środę nieoczekiwanie na przyjęcie około 7 tys. imigrantów, ale dla premier Ewy Kopacz jest to niebezpieczna decyzja".

Autor tekstu zauważa, że "większość Polaków chciałaby wybrać na premiera Viktora Orbana. 60 proc. opowiada się za wzniesieniem na granicy muru i zasieków z drutu kolczastego".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Moheranin 2015-09-28 11:15:09
    Kocham ksenofobów i ksenofobię. Otwarci na obcych paszli won !
  • kibic 2015-09-28 09:20:03
    Około 60% rodaków nie czyta w roku ani jednej książki! I co z tego wynika?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA