REKLAMA

Niemiecka prasa: Polski rząd uprawia propagandę

 • Autor: GP
 • 22 stycznia 2016 14:15
Niemiecka prasa: Polski rząd uprawia propagandę Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", przygląda się wizycie szefa niemieckiego MSZ w Warszawie. (fot. flickr.com/CC BY-NC 2.0)

· Niemiecka prasa atakuje polski rząd i ostrzega przed niszczeniem relacji.
· Gazeta "Sueddeutsche Zeitung" zarzuca władzom w Warszawie odcinanie się i zaprzeczanie najpoważniejszym zarzutom o łamanie prawa, podczas gdy są na nie dowody.
· Podobne stanowisko prezentują inne opiniotwórcze dzienniki. FAZ boi się o stan bilateralnych relacji.

Komentator niemieckiej gazety podaje, że słowa Beaty Szydło w Strasburgu, czy prezydenta Andrzeja Dudy w Brukseli nie są częścią dialogu międzynarodowego. W jego ocenie to przekaz kierowany do samych Polaków, a dokładniej do wyborców PiS-u.

Jarosław Kaczyński, a także autokratyczni sąsiedzi Polski, na przykład Viktor Orban czy nawet Władimir Putin, wiedzą, że większa część krajowej opinii publicznej w Polsce da się nabrać. Wiedzą, że propaganda może zadziałać, jeśli będzie powtarzana w sposób zdecydowany.

Przeczytaj jak premier Węgier broni rządu w Warszawie przed krytyką UE.

Publicysta nie poprzestaje na oskarżeniach o propagandę. W jego ocenie ta już działa w mediach publicznych, które PiS przejęło po wyborach.

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", przygląda się wizycie szefa niemieckiego MSZ Franka-Waltera Steinmeiera w Warszawie. Ostrzega na swoich łamach Polskę i Niemcy, by nie niszczyły sojuszniczego zaufania, zbudowanego w ciągu ostatniej dekady.

- Kilku Niemców i kilku Polaków opowiadało ostatnio o sobie brzydkie rzeczy - konstatuje relacje na linii Warszawa-Berlin korespondent gazety rezydujący w nadwiślańskiej stolicy. Do postaci, które nadużywają ostatnio mocnych słów zaliczył Zbigniewa Ziobrę, komisarza UE Guenthera Oettingera, czy przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza.

- Im bardziej Polacy złoszczą się na Zachód jako stowarzyszenie niemieckich nazistów oraz bezbożnych "cyklistów i wegetarian", tym bardziej rdzewieje solidarność, bez której nie ma wspólnego bezpieczeństwa - apeluje w mocnych słowach o opamiętanie się niemiecki dziennikarz FAZ.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Snake 2016-01-22 23:23:16
  A dla mnie cały czas zadyma wokół Polski na forum Europy to temat zastępczy i przykrywka dla wielu innych niedociągnięć w Unii jak niemieckie nietrafione rozwiązania migracyjne, problemy graniczne, rozsypywanie się struktur, umacnianie narodowych ugrupowań i eurosceptyków w krajach członkowskich. Rating S&P Grecji - ciekawy jestem niby czemu nagle podskoczył jak dalej dług wynosi 175% PKB. Polskie problemy trafiły się Unii jak ślepej kurze ziarno - maja temat . Do "nieeurosceptyków" będą należeć głównie komisarze, eurodupowaci czyli Ci co trzepią kasiorę. Niestety, ale to oni są przy głosie i mikrofonie i gadają byle gadać
 • wyzyskowi:NIE ! 2016-01-22 20:29:01
  Do ZYSKODAWCY eu.: TAK - jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
 • ZYSKODAWCY eu. 2016-01-22 20:23:35
  Do jembond: Nikt nie lubi zmniejszenia swoich zysków. Chciwość, zachłanność, pazerność to "cechy wrodzone gatunku ludzkiego" - a podatki i inne zmiany wprowadzane przez PIS muszą zaboleć zyskobiorców.
 • jembond 2016-01-22 15:14:30
  Niemcy to naród najłatwiejszy do manipulowania; straszne z nich głupki!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA