REKLAMA

Nieoficjalnie: Prezydent zawetuje nowelę o Regionalnych Izbach Obrachunkowych

 • Autor: PAP/JS
 • 12 lipca 2017 15:19
Nieoficjalnie: Prezydent zawetuje nowelę o Regionalnych Izbach Obrachunkowych Andrzej Duda (fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

Prezydent Andrzej Duda zawetuje nowelizację ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych - wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych w Kancelarii Prezydenta.

Według źródeł w Kancelarii Prezydenta gotowy jest już dokument z uzasadnieniem decyzji prezydenta.

Nowelizacja ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych zmienia zasady wyłaniania prezesów izb i rozszerza uprawnienia nadzorcze izb nad jednostkami samorządu terytorialnego.

Nowela trafiła do prezydenta pod koniec czerwca. 

"Czekamy na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, wierzymy, że nowelizacja ustawy o RIO zostanie podpisana - powiedział  rzecznik rządu Rafał Bochenek, komentując nieoficjalne informacje.

"W tym momencie nie ma jeszcze decyzji żadnej, nie wiemy czy prezydent podpisze, czy zawetuje" - podkreślił Bochenek.

"Czekamy na decyzję prezydenta w tej sprawie, wierzymy, że ustawa zostanie podpisana, bo to dobra ustawa, która ma służyć samorządom. Ma przyczynić się do większej przejrzystości, jeśli chodzi o finanse publiczne w samorządach" - dodał rzecznik rządu.

 Czytaj więcej tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • really? 2017-07-14 09:06:42
  Do ANNA: Na szacunek trzeba sobie zapracować, nie wystarczy stanowisko. Do tej pory Duda tylko bezrefleksyjnie podpisywał PISowskie ustawy i mianował, urzędników, często działał wbrew prawu co zgodnie podkreśla cała opozycja. Prezydentem nie zostanę bo nie chcę. Wolę robić to co robię. Prawo do krytyki mam, tak jak każdy i uważam że do tej pory Duda nie jest prawdziwym prezydentem.
 • bliźni 2017-07-13 23:36:13
  Anno ty się tak nie denerwuj bo ci żyłka pęknie. Wszyscy znamy i kochamy pana prezydenta właśnie za to , że jest baaaardzo ugodowy i nigdy się nie sprzeciwia - może to robi w imię zasad chrześcijaństwa bo to człowiek żarliwie wierzący - zawsze nadstawia drugi policzek a ty widocznie jesteś jego przeciwieństwem i lubisz dowalić. Wzoruj się na panu prezydencie i kochaj bliźniego.
 • ANNA 2017-07-12 21:44:35
  Do really?: co ty, naprawdę? A kim ty jesteś, że Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej masz za hetkę-pętelkę? Wypraszam sobie. Zostań prezydentem, to będziesz miał szansę Jemu dorównać. Masz szansę? Choćbyś pękł, to nie masz.
 • really? 2017-07-12 15:37:44
  Jeżeli to zrobi, po raz pierwszy zarobi sobie na odrobinę mojego szacunku.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA