REKLAMA

Nieoficjalnie: Umowa z Daimlerem podpisana. Będzie fabryka w Jaworze

  • Autor: PAP/JS
  • 11 października 2016 16:37
Nieoficjalnie: Umowa z Daimlerem podpisana. Będzie fabryka w Jaworze Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki podpisał umowę z koncernem Daimler AG dot. budowy fabryki w Jaworze (fot.:twitter.com/mr_gov_pl)

• Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki podpisał umowę z koncernem Daimler AG dot. budowy fabryki w Jaworze potwierdziły źródła zbliżone do rządu.
• Według nich informacja ma być ogłoszona w czwartek (13 października).
• Ministerstwo Rozwoju odmówiło komentarza w tej sprawie.

Jako pierwsze informację o podpisaniu umowy podało Radio Zet. Według tej rozgłośni z postanowień umowy wynika, że prace budowlane mają się rozpocząć już w przyszłym roku.

Na początku maja niemiecki koncern Daimler AG ogłosił, że zamierza zainwestować ok. 500 mln euro w budowę nowej fabryki silników w Jaworze pod Wrocławiem i stworzyć tam kilkaset nowych miejsc pracy. Zgodnie z planami, budowa zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok. W fabryce w Jaworze mają być produkowane zaawansowane technologicznie czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne z przeznaczeniem dla całej gamy modelowej, od najmniejszej klasy A po limuzyny klasy S. Będą to motory nowej generacji, spełniające europejskie normy emisji spalin badane w rzeczywistych warunkach drogowych, a nie jak do tej pory - w warunkach laboratoryjnych.

Czytaj też: Black Hawk – znany śmigłowiec, dla "specjalistów" w specjalnych wersjach

W zeszłym tygodniu wicepremier Mateusz Morawiecki poinformował, że negocjacje dot. budowy fabryki silników koncernu Daimler AG w Jaworze są w końcowej fazie. "Trwa uzgadnianie pewnych parametrów i w zawiązku z tym, że atrament jeszcze nie wysechł na podpisanej umowie, to nie mogę powiedzieć, że sprawa jest zamknięta. Negocjacje są jednak w zdecydowanie końcowej fazie" - powiedział wówczas Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • sen 2016-10-11 22:06:26
    dzialka budowlano przemyslowa 11ar, tuz przy powstajacej strefie, kontakt rudawaagaMałpaInteriaDotPLREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA