REKLAMA

Nieoficjalnie: w środę po południu spotkanie kierownictwa PiS

  • Autor: PAP/JS
  • 07 listopada 2017 15:53
Nieoficjalnie: w środę po południu spotkanie kierownictwa PiS Dokonanie zmian w rządzie premier Szydło zapowiedziała pod koniec października (Rząd Beaty Szydło, fot.premier.gov.pl)

W środę (8 listopada) w godzinach popołudniowych odbędzie się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, jednym z tematów rozmów będzie rekonstrukcja rządu - wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych w kierownictwie partii.

Spotkanie kierownictwa PiS w kwestii rekonstrukcji rządu planowane było na miniony piątek (3 listopada). Zostało jednak przełożone ze względu na stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki informował wówczas, że spotkanie takie odbędzie się w tym tygodniu.

W poniedziałek - jak poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek - premier Beata Szydło przedstawiła szefowi PiS plan rekonstrukcji rządu, która będzie miała charakter strukturalny. Rzecznik powiedział, że zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane i zaznaczył, że "zmiany personalne w składzie Rady Ministrów będą wynikiem zaproponowanych zmian strukturalnych".

Dokonanie zmian w rządzie premier Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Powiedziała wtedy, że poinformuje o nich w ciągu kilkunastu dni.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała w poniedziałek, że premier w rozmowie z prezesem PiS przedstawiła głównie zmiany dotyczące struktury rządu, w mniejszym stopniu zmiany personalne, a to oznacza, że z całą pewnością rekonstrukcję rządu trzeba przeprowadzić łącznie i będzie ona nieco odłożona w czasie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA