REKLAMA

Nietypowe porównanie Mateusza Morawieckiego. Po co w gospodarce są Batmani?

  • Autor: PAP/KDS
  • 28 października 2017 15:33
Nietypowe porównanie Mateusza Morawieckiego. Po co w gospodarce są Batmani? Wicepremier wziął udział w sobotę (28.10) w imprezie dla programistów "HackYeah", która odbyła się w Krakowie (fot. Twitter/Ministerstwo Rozwoju)

- Walczymy w tych ciemnych mocach Gotham City, i staramy się rzeczywiście znaleźć najlepsze rozwiązania dla sprawnego państwa, dla usprawnienia państwa - tak o polskiej gospodarce mówi Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju.

• Mateusz Morawiecki wziął udział w sobotę (28.10) w największej stacjonarnej imprezie dla programistów w Europie "HackYeah", która odbyła się w Krakowie.

• - Myślę, że im więcej będzie takich Batmanów walczących o lepsze państwo, tym to państwo będzie lepsze - mówił podczas spotkania.  

• Także rozwój polskiej gospodarki porównał do walki dobra ze złem. 

Szef MR zadeklarował, że tego typu wydarzenia programistyczne są dla resortu finansów okazją do pozyskiwania zdolnych osób do tego, żeby uszczelniać system podatkowy, ale też usprawniać system gospodarczy, w szerokim znaczeniu tego słowa.

- Chcemy przy tym być, chcemy współpracować i chcemy łowić takie talenty, podobnie jak FBI czy MI5 na takich eventach, jak ten - wskazał Morawiecki. - Myślę, że im więcej będzie takich Batmanów walczących o lepsze państwo, tym to państwo będzie lepsze - dodał.

Podkreślał, że cieszy go fakt, iż udaje się włączyć pasjonatów, programistów w zadanie niezwykle ważne, bo dla niego. - To jest troszeczkę taka walka dobra ze złem - jakkolwiek by to patetycznie i manichejsko nie brzmiało - to ja wierzę w to gorąco, że mamy do czynienia z czymś takim, jak Batmani (...) walczymy w tych ciemnych mocach Gotham City, i staramy się rzeczywiście znaleźć najlepsze rozwiązania dla sprawnego państwa, dla usprawnienia państwa - zaznaczył wicepremier.

Podkreślił, że cieszy się z tego, że w wydarzeniu biorą udział kobiety. - Myślę, że znajdą takie rozwiązania, jakich panowie nie znajdą - zaznaczył Morawiecki. Dodał, że obecnie świat algorytmów i informatyki jest coraz ważniejszy w budowaniu poważnego państwa.

- Ważniejszy niż ryzy papieru, legislacja, którą tworzymy. A Polska ma cudownych, wspaniałych programistów - przekonywał wicepremier.

Morawiecki zadeklarował, że poprzez udział w tego typu imprezach resort finansów chce rekrutować dobrych ludzi i w ogóle poszerzać tego typu współpracę. Zapowiedział, że w grudniu w Warszawie Ministerstwo Finansów zorganizuje wydarzenie dla programistów MinFinTech, na którym będzie szukać talentów.

- Wszyscy są niezwykle utalentowani, ale szukamy też ludzi, którzy chcą się specjalizować w tematyce skarbowej, podatkowej, VAT-owskiej, międzynarodowych przepływach finansowych. Ten dzisiejszy świat finansowy, podatkowy jest na takim zakręcie, gdzie coraz więcej aplikacji (…) zmienia rzeczywistość całego sektora finansowego i bankowego - opisywał.

Dwudniowy krakowski hackaton "HackYeah", w którym uczestniczą m.in. programiści, graficy i kierownicy projektów z obszaru technologii informacyjnej (IT) z wielu krajów świata jest - według organizatorów - największą stacjonarną imprezą tego typu w Europie.

Podczas hackathonu odbywa się pierwszy etap konkursu "MinFinTech", organizowany wspólnie przez Ministerstwo Finansów, Krajową Administrację Skarbową (KAS) i spółkę Aplikacje Krytyczne (autor rozwiązań cyfrowych dla KAS). Wybranym laureatom konkursu Ministerstwo Finansów zaproponuje udział w 2. etapie "MinFinTech".

Zadaniem konkursu, jak wyjaśnił resort finansów, jest wybranie najlepszych specjalistów z sektora IT i CS, którzy dołączą do zespołu analityków Data Science i programistów na co dzień zwalczających wyłudzenia VAT. Efektem ma być przygotowanie "w pełni funkcjonalnego rozwiązania informatycznego".

"MinFinTech" to pierwszy tego typu konkurs, zorganizowany w całości przez resort finansów. Ma on również przedstawić szerszej publiczności codzienne wyzwania, które stają przed administracją skarbową i dotyczą przeciwdziałania wyłudzeniom VAT.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA