REKLAMA

Nitras pozwany w trybie wyborczym

  • Autor: PAP
  • 21 października 2015 16:54
Nitras pozwany w trybie wyborczym - Śmieszy mnie ten pozew - komentuje Sławomir Nitras (fot. facebook.com/SlawomirNitras)

Do Sądu Okręgowego w Koszalinie skierowano pozew w trybie wyborczym przeciw kandydatowi PO ze Szczecina, doradcy premier Ewy Kopacz Sławomirowi Nitrasowi. Za pozew odpowiada kandydat PiS Paweł Szefernaker.

Szefernaker napisał na swoim koncie na jednym z serwisów społecznościowych, że przed studiem, w którym odbywała się wtorkowa debata, Nitras rozdawał identyfikatory osobom z PO, które weszły do budynku TVP bez przepustek. Nitras z kolei napisał, że jedynym dorobkiem Szefernakera "jak dotąd jest budowa aparatu hejtu w internecie. Prośba. Proszę mnie w to nie mieszać".

Szefernakier: takie sprawy należy ucinać

"Nigdy w swoim postępowaniu nie kierowałem się nienawiścią i nie tworzyłem struktur szerzących nienawiść" - wskazał Szefernaker w uzasadnieniu pozwu, który otrzymała PAP.

Zostały trzy dni do ciszy wyborczej i takie sprawy należy szybko ucinać - powiedział PAP Szefernaker. "Jeżeli Sławomir Nitras twierdzi, że tworzyłem aparat hejtu, niech mi to udowodni" - dodał.

"Śmieszy mnie ten pozew" - powiedział PAP Nitras, komentując pozew. "Jestem również elementem hejtu uprawianego przez tego pana. Prosiłem na Twitterze, aby mnie w to nie mieszał" - tłumaczył.

"Poziom nienawiści, jaki PiS tworzy w sieci, jest w Polsce dotąd nieznany. Wstyd mi, że człowiek ze Szczecina jest jego autorem" - dodał Nitras.

TVP nie ma sobie nic do zarzucenia

Sztab PiS zarzucił w środę TVP, że przy debacie liderów ochrona zachowała się "skandalicznie" i agresywnie wobec przedstawicieli PiS i zwrócił się do TVP o wyjaśnienia. TVP zapewnia, że dołożyła wszelkich starań, by zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom i obserwatorom wtorkowej debaty.

Szef sztabu PiS Stanisław Karczewski stwierdził, że ochrona gmachu Telewizji Polskiej, w którym odbyła się debata, nie chciała wpuścić osób towarzyszących kandydatce PiS na premiera Beacie Szydło. Zaznaczył, że wszystkie z nich zostały wcześniej zgłoszone do wejścia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • asd 2015-10-22 08:38:56
    a prawda jest taka, że ludzie mieli identyfiaktory,a nie zoastali wpuszczeni do TVP.. dlaczego?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA