REKLAMA

Nocne zmiany w Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO

  • Autor: Justyna Sobolak
  • 18 grudnia 2015 09:35
Nocne zmiany w Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO Płk. Robert Bala został p.o. dyrektora CEK NATO (fot. mon.gov.pl)

Urzędnicy MON w asyście żandarmerii weszli nocą do Centrum Eksperckiego NATO. Jak informuje resort obrony narodowej, do Centrum wprowadzono nowego p.o. dyrektora, płk. Roberta Balę.

O godzinie 1:30 urzędnicy MON w asyście żandarmerii weszli do Centrum Eksperckiego NATO. „Służby powinny działać o każdej godzinie. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, to pokazuje sprawność służb” – mówił w rozmowie z Konradem Piaseckim z RMF wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki.

Gość Kontrwywiadu RMF FM poinformował, że zostały przejęte i zabezpieczone pomieszczenia CEK. Na pytanie, czy można uznać, że MON przejął tę instytucję, Bartosz Kownacki odpowiedział twierdząco: „Tak, jest pełnomocnik ministra obrony narodowej do spraw Centrum Eksperckiego NATO i on rozpocznie normalne funkcjonowanie tej instytucji” – mówił Konradowi Piaseckiemu.

Tymczasem na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej pojawił się oficjalny komunikat w tej sprawie. „18 grudnia 2015 r. Pełnomocnik Ministra Obrony Narodowej ds. Utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO Bartłomiej Misiewicz wprowadził nowego p.o. dyrektora CEK NATO płk. Roberta Balę do tymczasowych pomieszczeń CEK NATO użyczonych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA