REKLAMA

Nowa funkcja programu BeSTi@

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 16 sierpnia 2016 13:26
Nowa funkcja programu BeSTi@ Jan Czajkowski (pierszy z prawej) jest współprzewodniczącym Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego KWRiST. (fot.zmp.poznan.pl)

• Trwają testy techniczne i pilotaż nowej funkcjonalności dla platformy BeSTi@.
• Narzędzie o roboczej nazwie „Symulacje WPF” ma pozwolić samorządom na analizę długoterminowych finansowych skutków nowo planowanych przedsięwzięć i optymalizowania ich pod kątem swoich planów inwestycyjnych.

- BeSTi@ w wersji podstawowej to program do sprawozdawczości budżetowej oraz wspierania przygotowywania budżetów. Samorządy mają obowiązek przesyłać do RIO za pośrednictwem tej platformy okresowe sprawozdania budżetowe. Następnie RIO po weryfikacji wysyła je do Ministerstwa Finansów, które tworzy centralną bazę sprawozdań budżetowych JST oraz publikuje jej zawartość co kwartał jako informację publiczną na swojej stronie internetowej - mówi Jan Czajkowski, ekspert Związku Miast Polskich (ZMP), członek Rady Informatyzacji przy Ministerstwie Cyfryzacji.

- W ramach BeSTi@ każda jednostka samorządu ma dostęp wyłącznie do własnych danych, które są później przesyłane do odpowiedniej RIO i dalej do MF. Nowa funkcjonalność „Symulacje WPF” ma charakter wyłącznie „wewnętrzny”, gdyż nawet RIO czy ministerstwo nie będą miały dostępu do symulacji danej jednostki samorządowej. Rozszerzenie pozwala każdej JST na spokojne wariantowe przygotowywanie pakietów nowych przedsięwzięć inwestycyjnych, ocenę ich skutków dla przyszłych budżetów i wybór optymalnej wersji - dodaje.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA