REKLAMA

Nowa partia w Polsce. Legion Patriotów wspiera Putina

 • Autor: TM
 • 09 września 2015 13:01
Nowa partia w Polsce. Legion Patriotów wspiera Putina Gdyby Polska miała takiego prezydenta jak Putin, byłaby potęgą – twierdzi lider Legionu Patriotów. Fot. en.wikipedia.org

W Polsce powstała kolejna prorosyjska partia. Ugrupowanie Legion Patriotów założył znany reżyser.

Gdyby Polska miała takiego prezydenta jak Putin, byłaby potęgą. Potrzebujemy silnej ręki - twierdzi Konrad Niewolski, założyciel partii. 

"Powinniśmy trzymać ze Słowianami"

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” zapewnił, że „politykę traktuje poważnie”. 

Postanowiłem, że coś trzeba zmienić w Polsce, gdy pewnego dnia zauważyłem starszych ludzi, liczących bilon w aptece  wyjaśnia.

Jego partia opowiada się za walką z międzynarodowymi korporacjami, zniesieniem barier awansu społecznego i obniżeniem podatku dochodowego.

Powinniśmy trzymać ze Słowianami, a nie być pieskiem do szczekania na Rosję - podkreśla Niewolski.

Konrad Niewolski wyreżyserował m.in. „Symetrię", „Palimpsest" i „Job, czyli ostatnią szarą komórkę". Wycofał się jednak z działalności artystycznej i zajął się biznesem.

Zmiana Piskorskiego

Gazeta przypomina, że to nie pierwsze prorosyjskie ugrupowanie, które powstało w Polsce po wybuchu kryzysu ukraińskiego.

W lutym odbył się kongres założycielski partii Zmiana, na której czele stoi Mateusz Piskorski, były bliski współpracownik Andrzeja Leppera.

Zmiana podpisała porozumienia z istniejącymi już ugrupowaniami głoszącymi prorosyjski kurs: Polską Lewicą, Samoobroną i Partią Regionów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Kamil 2015-09-22 17:27:42
  Ty chalabala niemasz pojecia o Rosji masz wyprany mozg przez polsko jankeska propaganda
 • Kamil 2015-09-22 17:21:38
  Brawo kolejna partia Rossadnych obywateli
 • Stanisław 2015-09-12 14:21:02
  działalność tej partii wpisuje się w długą tradycję (ponad 300 lat) podobnych ugrupowań służących Rosji. Działaczy i członków takich ugrupowań określa się mianem renegaci.
 • Włodek 40 2015-09-11 11:14:28
  Wielki wstyd panie Piskorski !!! Andrzej przewraca się w grobie !!!
 • Miki 2015-09-11 00:01:01
  A gdzie jat napisane , że ta partia popiera Putina???
 • Chałabała. 2015-09-10 13:34:44
  Jakimżesz trzeba być strasznym ćwokiem, żeby nie zauważyć, że w rosji jest nieporównanie więcej biednych ludzi (nie tylko starszych), którzy nie mają nawet drobnego bilonu, żeby go policzyć w aptece!!! I to wszystko m. inn. właśnie dzięki owemu "silnemu" prezydętowi liliputinowi!!! Silnym to on jest ... zamordystą i to przede wszystkim dla własnego narodu, ale to już taka ruska tradycja. A może temu ... założycielowi kolejnej bolszewickiej partii "ugrupowania legionu patriotów" właśnie o to chodzi? Ale polskimi patriotami to oni absolutnie nie są!!! To bolszewicka V kolumna!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA