REKLAMA

Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym, Jarosław Gowin: Duże szanse przed polskimi uczelniami

  • Autor: PAP/AT
  • 21 sierpnia 2017 12:12
Nowa ustawa o szkolnictwie wyższym, Jarosław Gowin: Duże szanse przed polskimi uczelniami Podczas Narodowego Kongresu Nauki we wrześniu w Krakowie wicepremier ma przedstawić projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym (Jarosław Gowin, fot. nauka.gov.pl)

Ustawa o szkolnictwie wyższym otworzy przed uczelniami duże szanse – powiedział wicepremier Jarosław Gowin, pytany o zbliżający się Narodowy Kongres Nauki. Pochwali także Uniwersytet Warszawski za to, że już potrafi wykorzystywać szanse.

Podczas Narodowego Kongresu Nauki we wrześniu w Krakowie wicepremier ma przedstawić projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Gowin zaznaczył, że projekt był szeroko konsultowany z naukowcami i politykami, więc nikogo nie zaskoczy.

"Przed kongresem spotkam się z komisją edukacji. Posłowie prawicy się zapoznają z projektem" - zapowiedział Gowin w Radiu Kraków i podkreślił, że ustawa otworzy duże szanse przed polskimi uczelniami.

Czytaj też: Gowin: Przebudowujemy model kształcenia doktorantów

"Te szanse niektóre uczelnie potrafią wykorzystać" - mówił szef resortu nauki i szkolnictwa wyższego i jako przykład podał Uniwersytet Warszawski, który w rankingu szanghajskim awansował o ponad 100 pozycji. "Szkoda, że Uniwersytetowi Jagiellońskiemu się tego nie udało zrobić" - powiedział Gowin.

Pytany, dlaczego UW potrafił się wspiąć w rankingu, a UJ - nie, odpowiedział: "UW aktywnie przygotowuje się do nowych rozwiązań. Oni ściągają z całego świata zdolnych naukowców, którzy publikują w prestiżowych czasopismach. Ten wzrost UW jest zasłużony. Mam nadzieję, że tak się stanie też z UJ".

UW w rankingu szanghajskim, obejmującym 500 najlepszych uczelni, zajął pozycję bliską 300. miejsca. UJ zajmuje miejsce w pierwszej połowie piątej setki zestawienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA