REKLAMA

Nowa ustawa o VAT powstanie w ciągu pierwszych 100 dni rządu

  • Autor: PAP/AT
  • 20 listopada 2015 09:02
Nowa ustawa o VAT powstanie w ciągu pierwszych 100 dni rządu - Pierwszym krokiem powinno być zajęcie się ustawą o podatku VAT - mówi Kowalczyk (Henryk Kowalczyk, fot.facebook.com/HenrykKowalczyk)


- Potrzebne jest szybkie uchwalenie nowej ustawy o VAT. Dajemy sobie na to pierwszych 100 dni rządu - poinformował Henryk Kowalczyk.

- W systemie podatkowym w Polsce największe pieniądze wyciekają przez VAT, stąd tak potrzebne jest szybkie uchwalenie nowej ustawy; dajemy sobie na to pierwszych 100 dni rządu - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

- Ustawa o podatku VAT (...) jest ważna z względu na to, że tam wyciekają największe pieniądze, jeśli chodzi o system podatkowy. To jest najpilniejsze zadanie, moim zdaniem najważniejsze patrząc na stronę dochodową. Sądzę, że Ministerstwo Finansów powinno się tym natychmiast zająć - pierwszym krokiem powinno być zajęcie się ustawą o podatku VAT. Chciałbym, żeby weszła (w życie) jak najszybciej. Deklarujemy, że na te ważne ustawy podatkowe dajemy sobie pierwsze 100 dni rządu - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Chachar 2015-11-24 18:42:08
    1. Nie matura a chęć szczera - jakie p. Kowalczyk ma referencje (dorobek zawodowy) aby tak kategorycznie ustalać reguły. 2. Na skróty zazwyczaj chodzi się dwa razy - tam i z powrotemREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA