REKLAMA

Nowacka: 40 proc. podatek dla najbogatszych

  • Autor: TM
  • 07 października 2015 11:39
Nowacka: 40 proc. podatek dla najbogatszych Likwidacja umów śmieciowych sprawi, że podatki będą sensowniej odprowadzane – stwierdziła Nowacka. Fot. facebook.com

System podatkowy dziś jest niesprawiedliwy. Trzeba przede wszystkim zmienić skalę podatkową wprowadzając podatek 0 proc. dla najuboższych. Następnie podatki aż do 40 proc. na osób najwięcej zarabiających – powiedziała na antenie RMF FM liderka Zjednoczonej Lewicy.

Barbara Nowacka stwierdziła, w Polsce powinniśmy również wprowadzić podatek od transakcji.

Funkcjonuje w 11 państwach Europy, nie rozumiem dlaczego w Polsce nie może funkcjonować. Jego skuteczność wzrasta z liczbą państw, które w nim uczestniczą - ocenia Nowacka.

Reforma zatrudnienia

Dodała, że „jest taka rzecz, która sprawi, że pieniądze w budżecie będą większe - to jest reforma sposobu zatrudnienia”.

Likwidacja umów śmieciowych sprawi, że podatki wtedy będą sensowniej odprowadzane – stwierdziła.

Nowacka w PO?

Nowacka skomentowała także pytani czy jest gotowa wstąpić do PO.

Nie wybieram się do Platformy. Nie po to tworzyłam Zjednoczoną Lewicę, żeby teraz zrezygnować z niej. Nie gram na siebie, tylko na Zjednoczoną Lewicę - podkreśliła Barbara Nowacka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA