REKLAMA

Nowacka atakuje PO: przespali 8 lat dla Polski Wschodniej

  • Autor: PAP
  • 21 października 2015 11:41
Nowacka atakuje PO: przespali 8 lat dla Polski Wschodniej PO wyczerpała swój potencjał – oceniła Nowacka. Fot. facebook.com

Liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka powiedziała, że to właśnie na Warmii i Mazurach widać jak bardzo Polska potrzebuje dobrej zmiany i dobrego gospodarowania. Oceniła, że PO "przespała 8 lat dla Polski Wschodniej".

W Olsztynie Nowacka podkreśliła, że "fundusze europejskie, które płynęły wartkim strumieniem do Polski, nie były dobrze wykorzystane we wschodniej części kraju".

Owszem były wydawane, ale nie inwestowane i trudno nie mieć wrażenia jak Platforma Obywatelska ostatnie 8 lat przespała w szczególności dla Polski Wschodniej".

"PO nie chciała tego zrobić"

Podkreśliła, że to właśnie w Polsce Wschodniej można było w większym stopniu zainwestować w kapitał ludzki, wyrównując szanse społeczne, można było reindustrializować region i poprawiać jego infrastrukturę.

W jej ocenie, "Platforma Obywatelska nie chciała tego zrobić, bo przez lata kierowała się zasadą, że tam gdzie dostaje większość parlamentarną, gdzie ma duże poparcie, to duże więcej inwestuje".

Tutaj nie zawsze mieli poparcie aż takie, jak by chcieli, więc inwestowali dużo mniej - oceniła.

Jak dodała, to Zjednoczona Lewica jest "szansą na dobrą zmianę, zmianę polityki społecznej, polityki solidarności społecznej, równych praw i szans, równych szans rozwojowych i dobrej gospodarki".
Podkreśliła, że PO wyczerpała swój potencjał. W jej ocenie to ugrupowanie tylko składa obietnice, nie realizuje zaś zobowiązań.

"PO tylko straszy"

Gospodarka nie idzie do przodu, tak jak mogła by iść, a z drugiej strony PO tylko straszy Prawem i Sprawiedliwością , chociaż nie jest żadną alternatywą, nie jest żadną tamą przed Prawem i Sprawiedliwością - dodała Nowacka.

Platforma Obywatelska nawet nie była w stanie głosować spójnie a jedna trzecia posłów Platformy po wyborach przejdzie do PiS. Całe to konserwatywne skrzydło już się dogaduje i już jest gotowe do przejścia i będzie głosować w sprawach równości, wolności, równych szans ramię w ramię z Prawem i Sprawiedliwością lub wewnątrz Prawa i Sprawiedliwości - podkreśliła liderka Zjednoczonej Lewicy.

"Przegrani debaty: PO i PiS"

Pytana o przebieg wtorkowej debaty z udziałem 8 komitetów wyborczych Nowacka powiedziała, że debata była szansą na pokazanie, iż istnieją inne ugrupowania niż Platforma Obywatelska i PiS.

Jeśli ktoś jest przegranym tej debaty to PO i PiS. Obie liderki powtarzają wyuczone formuły, które wypowiadały dzień wcześniej. To był taki smutny spektakl powtarzania fraz a nie realnej dyskusji, nie odpowiadały też na pytania. Wygrało pozostałych 6 komitetów, bo mieliśmy możliwość opowiedzenia o naszej wizji Polski, nie w sposób zdominowany i wyraźnie było widać, w kim jest energia, w kim jest siła a w kim tej siły nie ma - zaznaczyła.

W jej ocenie "w Platformie Obywatelskiej siły i woli walki nie ma a w PiS jest tylko żądza takiego wielkiego zwycięstwa i dzielenia się stanowiskami".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Marco 2015-10-22 08:59:07
    Jakbym Jarosława K. słyszał - tyle samo prawdy. Wschód dostaje więcej, ale problemem jest to, że nie umie zagospodarować. A ja mieszkam w Polsce zachodniej i mnie wścieka, że nie mam tu takich możliwości.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA