REKLAMA

Nowacka: kiedy rządziła lewica PKB wzrastało najszybciej

  • Autor: TM
  • 12 października 2015 08:36
Nowacka: kiedy rządziła lewica PKB wzrastało najszybciej Nie jest potrzebna korekta kompetencji Sejmu i prezydenta – uważa Nowacka. Fot. zjednoczona-lewica.pl

Mówimy o równości praw i równości szans. W Polsce toczy się "fałszywy spór" między PO i PiS, który nie dotyka najważniejszych spraw, tj. poprawy państwa, służby zdrowia, bezpieczeństwa, czy wolności przedsiębiorczości - przekonywała w radiowej ”Jedynce” liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka.

Podkreślała, że PO miała możliwość rządzenia przez osiem lat, dostęp do środków europejskich, "swojego prezydenta", co pozwalało jej na przeprowadzenie wielu reform, których nie dokonała w ogóle albo bardzo późno.

"PiS zajęło się ideologizacją"

Krytykowała też PiS za to, że nie zrealizowało podczas swoich rządów postulatów socjalnych, a zamiast tego "zajęło się ideologizacją" i przeprowadzało "dosyć niebezpieczne reformy" w wymiarze sprawiedliwości i służbach bezpieczeństwa.

"Brakuje dobrej współpracy"

Liderka Zjednoczonej Lewicy mówiła też, że nie jest potrzebna korekta kompetencji Sejmu i prezydenta, gdyż obecne przepisy dobrze określają ten podział, a tego, czego brakuje, to dobrej współpracy, gdyż do niej potrzebna jest dobra wola.

Skrytykowała w ten sposób przedstawiony przez PiS projekt zmian w konstytucji, przewidujący m.in wzmocnienie roli prezydenta i ograniczenie - parlamentu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Miko 2015-10-14 11:10:24
    Ollo nie przesadzasz trochę. Cofnij sie para ładnych lat wstecz. Według mnie było lepiej. Popieram kandydata KW Nowoczesna Grzegorza Boguckiego z Warszawy i jego postulaty .
  • ollo 2015-10-12 12:07:10
    Kobieto, twoje gadki o powrocie do komuny i przyjmowanie tzw imigrantów to jeden wielki bełkot !!! NIE dla lewaków !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA