REKLAMA

Nowacka: Konserwatyzm będziemy wypleniać

  • Autor: Gabriel Paździor
  • 08 października 2015 18:13
Nowacka: Konserwatyzm będziemy wypleniać Barbara Nowacka (fot. Facebook)

Barbara Nowacka chce zmienić postrzeganie kobiet w polityce. Liderka Zjednoczonej Lewicy i kandydatka na premier tej formacji mówiła o genezie koalicji lewicowej i komentowała obecność kobiet w polskiej polityce na antenie Superstacji.

Liderka Lewicy

 W wieczornym wywiadzie 6 października Nowacka dawała do zrozumienia, że współpraca z SLD, Leszkiem Millerem nie stoi w sprzeczności z jej pozycją na czele ZJ. Mówiła także o trudnościach na jakie natrafiły partie lewicowe w czasie konstruowania list.

 - Potrzebujemy bardzo różnorodnych ludzi. Chcemy zarówno tych z doświadczeniem (…), ale i ludzi młodych, pochodzących z innych środowisk – opisywała logikę doboru nazwisk Nowacka.

 

 Kobiety w polskiej polityce

 Zapytana o pozycję kobiet w polskiej polityce przez prowadzącą wywiad Elizę Michalik mówiła o trudnościach na jakie napotykają posłanki w relacjach z mężczyznami na korytarzach sejmowych. Zaznaczyła, że każdy sukces kobiet w polityce zmienia stereotypy.

 - Konserwatyzm siedzący w głowach będziemy powoli, małymi kroczkami wypleniały – mówiła Nowacka.

 

Koalicja z PiS jest niemożliwa

 Dała jasno do zrozumienia, że wyklucza jakąkolwiek koalicję z PiS po wyborach. Temat ten pojawił się wraz z pytaniem o osobę Antoniego Macierewicza, który w ocenie liderki Lewicy jest postacią szkodzącą polskiej polityce.

 

Nowacka o polityce mieszkaniowej w Polsce

 Wywiad poruszył także temat polityki mieszkaniowej w ostatnich latach, którą Nowacka nazwała niewystarczającą. Powołała się na przykłady „czyszczenia kamienic” i wytykała brak ponad półtora miliona mieszkań na polskim rynku nieruchomości.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Miki 2015-10-10 15:22:31
    No i jakie to są te "problemy kobiet w relacjach na korytarzu"? Wypleni to się Panią i całą lewice. Już nie długo. Nie przekroczycie nawet progu wyborczego, dość już komunistów w Polskim Rządzie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA