REKLAMA

Nowacka: pokazujemy jak negocjować różnice

  • Autor: PAP/ mtb/ je/
  • 17 października 2015 12:44
Nowacka: pokazujemy jak negocjować różnice fot. Zjednoczona Lewica

Zjednoczona Lewica na swoim przykładzie pokazuje, jak można być razem, jak można negocjować różnice i zmienić je na wspólne dobro - mówiła w sobotę podczas konwencji wyborczej w Katowicach liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka.

„Mówi się, że są takie rozdźwięki, że tak różne grupy nie mogą się porozumieć. Często napuszcza się ludzi na siebie i przeciwko sobie. A przecież my pokazujemy jak można być razem, jak Zjednoczona Lewica jest razem, jak różnice można wynegocjować i zmienić na wspólne dobro, jak te sztuczne podziały czasami są fałszywymi podziałami” - przekonywała liderka ZL.

Nowacka mówiła też, że dobrze widzieć lewicę wspólną i zjednoczoną celem lepszej przyszłości dla Polski. Akcentowała, że nieprzypadkowo konwencja odbywa się w Katowicach – miejscu, które całej Polsce kojarzy się z pracą i etosem pracy, największej aglomeracji z prawie 5 mln ludzi, którzy tam żyją, pracują i budują Polskę – bez względu na to, jak są zatrudnieni i co robią, robią to wszystko dla wspólnego dobra.

Nawiązując do swej ubiegłotygodniowej wizyty na Śląsku Nowacka wspominała rozmowę z Andrzejem Chwilukiem ze Związku Zawodowego Górników w Polsce. Podkreśliła, że związkowcy, mając świadomość, że węgla np. w zabrzańskiej kopalni Makoszowy starczy tylko na 50 lat, już dziś myślą, jak wykorzystywać odnawialne źródła energii – jak łączyć tradycję z nowoczesnością.

„Związki zawodowe, ludzie pracy, ludzie przedsiębiorczy i państwo nie stoją wobec siebie w opozycji – budują wspólnotę. Te sztuczne podziały, którymi się nas karmi od lat, to mity, które tylko przeszkadzają nam odnaleźć w sobie wzajemnie przyjaciół. A przecież łączy nas cel - tym celem jest dobra, sprawnie rozwijająca się, innowacyjna, nowoczesna i sprawiedliwa Polska” - przekonywała Nowacka.

Przypominając postulaty programowe Zjednoczonej Lewicy Nowacka wymieniła m.in. wynagrodzenie minimalne 2,5 tys. zł, likwidację bezpłatnych staży, rzeczywistych śmieciówek, koniec oszczędności na edukacji, zwiększenie dostępności mieszkań, upowszechnienie nowoczesnych rozwiązań informatycznych czy podwyżki najniższych emerytur o 200 zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA