REKLAMA

Nowe logo Sejmu. Za 50 tys. zł

 • Autor: TM
 • 01 października 2015 08:38
Nowe logo Sejmu. Za 50 tys. zł Autorem nowego logo Sejmu jest Jerzy Janiszewski. Fot. sejm.gov.pl

Sejm będzie miał nowe logo, dziesięć razy droższe od poprzedniego. Choć obecne logo Sejmu powstało zaledwie cztery lata temu i kosztowało 5 tys. zł - podaje "Rzeczpospolita".

Autorem nowego logo Sejmu jest Jerzy Janiszewski, twórca znaku graficznego "Solidarności".

Kancelaria Sejmu uzasadnia, że koszt wynika z tego, że wraz z nim zamówiono "Księgę identyfikacji wizualnej", jednak znane nazwisko projektanta jest bardziej prawdopodobnym powodem - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Brakowało barw narodowych

Okazuje się, że poprzednie logo wzbudzało kontrowersje wśród obywateli i samych posłów.

Jak donosi dziennik tym pierwszym grafika z budynkiem Sejmu przypominała pełzającego ślimaka. Natomiast posłom PiS nie podobało się, że brakowało na nim barw narodowych.

Stare logo Sejmu kosztowało 5 tys. zł.

Początek kosztów

Teraz dzięki użyciu koloru będzie się ono lepiej wyróżniać. Zostało też uproszczone, dzięki czemu stanie się wyraźne nawet w pomniejszeniu - ocenia Magdalena Pawłowska z agencji Insource.

"Rzeczpospolita" przypomina, że sam projekt to dopiero początek kosztów. Wraz z nowym logo trzeba będzie wymienić np. wizytówki czy inne oficjalne druki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • jakiznaktwoj.pl 2015-10-02 12:53:14
  Zgodnie z Art. 2a ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych znakiem ustawowym organów władzy państwowej jest godło państwowe — herb Rzeczypospolitej Polskiej „Orzeł Biały”, którego wzór zawiera załącznik nr 1 do przedmiotowej ustawy (Dz.U. 2005 nr 235 poz. 2000).
 • uhaha 2015-10-01 16:51:31
  teraz wygląda jak pole golfowe ;)
 • zodiak 2015-10-01 09:22:54
  jak sie wydaje pieniadze obywateli to mozna zaszalec.oto jak rzad dba o polaków.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA