REKLAMA

Nowe materiały ws. katastrofy smoleńskiej. Klauzula "zastrzeżone"

 • Autor: PAP/JS
 • 12 czerwca 2017 20:08
Nowe materiały ws. katastrofy smoleńskiej. Klauzula "zastrzeżone" Fragmenty wraku TU-154 M, który rozbił się pod Smoleńskiem (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

W czwartek, 22 czerwca, odbędzie się – w trybie niejawnym – posiedzenie sejmowej komisji obrony z udziałem członków rządowej podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej – poinformował szef komisji ON Michał Jach (PiS). Tematem obrad ma być raport podkomisji dot. przyczyn tragedii sprzed siedmiu lat.

"Wiem, że na pewno będzie prawie cała podkomisja, będą również jej eksperci" - powiedział poseł Jach. Według niego, na posiedzeniu sejmowej komisji obrony pojawi się też zapewne ktoś z kierownictwa MON - albo sam minister Antoni Macierewicz. albo któryś z jego zastępców.

Poseł PiS wyjaśnił, że powodem zwołania obrad komisji w trybie niejawnym jest charakter materiałów, które komisja będzie omawiać. "Dostaliśmy materiały z klauzulą zastrzeżone i to nakłada na mnie określone zadanie" - wyjaśnił polityk.

Zdaniem Jacha, podkomisja lub kierownictwo MON prawdopodobnie ustosunkuje się m.in. do ubiegłotygodniowego materiału TVN24. Stacja podała, że badań Wojskowej Akademii Technicznej dotyczących katastrofy smoleńskiej, które powstały na zlecenie rządowej podkomisji, wynika co innego, niż podkomisja zaprezentowała 10 kwietnia tego roku. Chodzi m.in., o to, czy Tu-154M po utracie części skrzydła mógł dalej lecieć, czy nie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Mason Knujący Spisek 2017-06-13 10:55:20
  WAT mówi jedno, komisja której największym autorytetem był Berczyński, mówi drugie. Ogłaszamy jak zwykle to co PISowi odpowiada a prawdziwym specjalistom ich przełożony każe się zamknąć. Tak wygląda PISowskie kreowanie prawdy. Nie tylko w tym przypadku. Niedługo się dowiemy że to jednak słońce krąży wokół ziemi a ziemia jest płaska (inaczej woda by się z niej zlewała). Kto się ośmieli twierdzić inaczej, będzie niemieckim sługusem, wrogiem Polski i Prawdziwych Polaków, lewakiem, trzecim sortem, komunistą, złodziejem a może nawet żydem, masonem i cyklistą.
 • Cyborg28 2017-06-13 10:32:20
  Anim uwaga, najpierw cytata ze wstępu: " Chodzi m.in., o to, czy Tu-154M po utracie części skrzydła mógł dalej lecieć, czy nie" Uwaga: Skoro już w średniowieczu mogli badać, ile diabłów może się zmieścić na końcu szpilki, to dlaczego przy aktualnej technice nie można badać, "czy Tu-154M po utracie części skrzydła mógł dalej lecieć, czy nie". To tyle w temacie.
 • jjszczepan 2017-06-13 09:56:52
  oczywiście, że mógł lecieć, aż do momentu uderzenia w ziemię. Przyciągania ziemskiego niesprawnej maszynie nie da się zlikwidować
 • show must go on 2017-06-13 09:56:41
  Wszyscy oprócz Kaczyńskiego, Macierewicza i paru moherów maja to głęboko ale dlaczego "eksperci" nie mieliby napić się kawy za publiczną kasiorę i nie skasować następnych paru milionów zł publicznych pieniędzy za nic nierobienie? Może za rok albo dwa zobaczymy następne arcydzieło kinematografii z którego dowiemy się jakichś rewelacji? Poddaję pomysły: laser, bomba elektromagnetyczna, tresowane ptaki z zewnątrz lub tresowane szczury wewnątrz, drzewo wystrzelone ze specjalnej wyrzutni.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA