REKLAMA

Nowe ministerstwo przejmie zadania Ministerstwa Gospodarki

  • Autor: PAP/AT
  • 09 listopada 2015 10:35
Nowe ministerstwo przejmie zadania Ministerstwa Gospodarki Zadania resortu gospodarki i części resortu infrastruktury i rozwoju przejmie nowy resort rozwoju (Ministerstwo Gospodarki, fot.flickr.com/ Piotr Drabik)

Ministerstwo Rozwoju przejmie zadania, którymi do tej pory zajmowało się Ministerstwo Gospodarki.

- Zadania resortu gospodarki i części resortu infrastruktury i rozwoju przejmie nowy resort rozwoju - poinformował poseł PiS Henryk Kowalczyk. Nie zaprzeczył, że może być ministrem finansów w gabinecie Beaty Szydło.

Nowe zdania ministerstw

"Najistotniejsze rzeczy, to ministerstwo rozwoju, które by łączyło zadania obecnego ministerstwa gospodarki i ministerstwa rozwoju, które teraz jest połączone z infrastrukturą. Ministerstwo finansów jak gdyby pozostaje, może tylko zadania będą inne" - mówił Kowalczyk w Polsat News, pytany o zmiany w strukturze gospodarczej przyszłego rządu.

Dodał, że ministerstwo finansów nie będzie już resortem, które "kreuje gospodarkę".

Kowalczyk ministrem finansów?

Przy okazji pytania, czy starczy pieniędzy na obietnice PiS Kowalczyk nie zaprzeczał, że może być ministrem finansów. "Pieniądze będą z uszczelnienia systemu podatkowego i wbrew pozorom w pierwszym roku da się to zrobić w skali kilkunastu miliardów złotych" - odpowiadał na pytanie o finansowe pokrycie dla obietnic.

Zapowiedział jednocześnie, że w przyszłym roku "raczej trudno będzie wprowadzić" podwyższenie kwoty wolnej od podatku. "Nie zamierzamy się zadłużać" - zapewniał.

Poseł PiS mówił też o własnym pomyśle na rozwiązanie problemu frankowiczów. "Ten pomysł jest taki, aby jednak przeliczyć kurs franka w dniu zaciągnięcia kredytu, ale też doliczyć te potencjalne odsetki złotówkowe" - powiedział. "Wtedy się okaże, że to wcale nie jest tak kosztowne, ale także może nie tak atrakcyjne dla frankowiczów" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA