REKLAMA

Nowe zdalnie sterowane moduły uzbrojenia ZSMU. Jest się czym chwalić

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 23 sierpnia 2016 20:53

Zakłady Mechaniczne Tarnów podczas XXIV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach zaprezentują nową wersję zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia ZSMU A5.

W ubiegłym roku firma wyprodukowała blisko 20 ZSMU w wersji A3, które trafiły na kołowe transportery opancerzone KTO Rosomak WRT. W tym roku planowane są dostawy kolejnej partii sprzętu. Co ważne przedsiębiorstwo nabyło kompetencji do produkcji elektronicznych podzespołów według własnych rozwiązań technicznych.

W związku z postulatami dotyczącymi poprawy bezpieczeństwa żołnierzy na polu walki coraz większe znaczenie zyskuje sprzęt, dający takie możliwości. Rozwiązaniem, które może być montowane praktycznie na wszystkich pojazdach są właśnie zdalnie sterowane moduły uzbrojenia. Tarnowskie przedsiębiorstwo od lat przygotowuje się do roli głównego dostawcy tego rozwiązania dla Sił Zbrojnych RP.

Prócz zastosowania na kołowych transporterach opancerzonych, czołgach czy wozach dowodzenia mogą one z powodzeniem stanowić wyposażenie okrętów, szybkich łodzi patrolowych oraz obiektów stacjonarnych.

wiecej czytaj na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA