REKLAMA

Nowelizacja ustawy o Agencji Mienia Wojskowego w Sejmie: Nie będzie konkursów na kierownicze stanowiska?

  • Autor: PAP/AT
  • 21 września 2016 10:42
Nowelizacja ustawy o Agencji Mienia Wojskowego w Sejmie: Nie będzie konkursów na kierownicze stanowiska? Projekt nowelizacji zakłada odstąpienie od konkursów przy zatrudnianiu na kierowniczych stanowiskach w AMW (fot.amw.com.pl)

• Sejm zajmie się projektem nowelizacji ustawy o Agencji Mienia Wojskowego (AMW), który zakłada odstąpienie od konkursów przy zatrudnianiu na kierowniczych stanowiskach w AMW.
• Takie rozstrzygnięcia zapadło w porannym głosowaniu.

Wprowadzenie tego projektu do porządku obrad było punktem spornym, podczas posiedzenia Konwentu Seniorów sprzeciw wobec tego, by Sejm tym projektem się zajął zgłosił klub PO. W takiej sytuacji marszałek Sejmu zarządził głosowanie.

Za wprowadzeniem projektu pod obrady Sejmu głosowało 221 posłów, przeciw było 183, 2 posłów wstrzymało się od głosu.

Przed głosowaniem poseł PO Paweł Suski (PO) zgłosił wniosek o zwołanie posiedzenia Konwentu Seniorów, aby marszałek Sejmu mógł podjąć decyzję o wycofaniu projektu z porządku obrad. "Jak długo jeszcze będziecie państwo obsadzać swoimi ludźmi stanowiska w kluczowych spółkach skarbu państwa i agencjach rządowych" - mówił poseł PO pod adresem rządzących.

"Przez całą kampanię wyborczą oszukiwaliście ludzi, że będziecie stosować wysokie standardy w zakresie powoływania ludzi na kluczowe stanowiska. Ten akt prawny jest umożliwieniem wielkiej ścieżki inwazji ludzi (szefa MON) Antoniego Macierewicza, kolejnych Misiewiczów, kolejnych PiSiewiczów, którzy będą swoim brakiem wykształcenia, kompetencji, autoryzować waszą tak zwaną dobrą zmianę" - powiedział Suski.

Projekt nowelizacji zakłada odstąpienie od konkursów przy zatrudnianiu na kierowniczych stanowiskach w AMW. Przygotowana przez MON propozycja przewiduje, że to szef resortu obrony narodowej będzie określał w rozporządzeniu organizację wewnętrzną AMW, w tym stanowiska kierownicze.

Autorzy projektu przekonują, że uprości on i odformalizuje proces obsadzania funkcji prezesa Agencji Mienia Wojskowego, jego zastępców oraz stanowisk dyrektorów oddziałów regionalnych AMW i ich zastępców, a także stanowisk kierowniczych w biurze prezesa Agencji.

Poseł PiS Marek Suski odnosząc się we wtorek do zgłaszanych już wcześniej przez PO zarzutów wobec propozycji zmian w ustawie o AMN stwierdził, że "wycofanie (projektu z porządku obrad Sejmu) to absurdalny pomysł". "Po pierwsze: skoro PO krytykuje, to widać miała czas zapoznać się z projektem. Po drugie - nie ma powodu, by twierdzić, że na stanowiska w Agencji będą powoływani ludzie bez kwalifikacji. Po prostu nie będzie konkursów, które tak naprawdę były fikcją" - powiedział poseł PiS.

Agencja Mienia Wojskowego powstała w 2015 r. z połączenia Wojskowej Agencji Mieszkaniowej i Agencji Mienia Wojskowego. Zajmuje się zbywaniem majątku ruchomego i nieruchomości zbędnych wojsku, zaspokajaniem potrzeb mieszkaniowych żołnierzy, a także sprzedażą towarów i usług o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa, także za granicą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA