REKLAMA

Nowoczesna: Będziemy sobie z PO wzajemnie popierać wnioski

  • Autor: PAP/AT
  • 09 stycznia 2018 09:37
Nowoczesna: Będziemy sobie z PO wzajemnie popierać wnioski Nie chcemy robić show przed kamerami, chcemy po prostu poprawić jakość współpracy - powiedział Hennig-Kloska (Paulina Hennig-Kloska, fot.facebook.com/PaulinaHennigKloskaNowoczesna)

Techniczne i pożyteczne - tak pierwsze posiedzenie zespołu koordynującego współpracę prezydiów klubów Nowoczesnej i PO ocenili we wtorek politycy obu partii. Zapowiedzieli, że w tym formacie politycy PO i Nowoczesnej będą spotykać się regularnie.

  • Techniczne i pożyteczne - tak pierwsze posiedzenie zespołu koordynującego współpracę prezydiów klubów Nowoczesnej i PO ocenili we wtorek politycy obu partii.
  • Zapowiedzieli, że w tym formacie politycy PO i Nowoczesnej będą spotykać się regularnie.

We wtorek w Sejmie odbyło się pierwsze spotkanie zespołu koordynującego współpracę prezydiów klubów: Nowoczesnej i PO.

W połowie grudnia podczas posiedzenia Rady Krajowej Platformy szef tej partii Grzegorz Schetyna zaproponował utworzenie wspólnego prezydium klubów parlamentarnych: PO i Nowoczesnej, co - jak przekonywał - zacieśniłoby współpracę obu ugrupowań i przez to "zwiększyło siłę demokratycznej opozycji" w Sejmie. Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer sceptycznie odniosła się do tego pomysłu, ostatecznie ustalono więc, że na razie powstanie zespół koordynujący współpracę władz klubowych.

W jego skład weszli - ze strony PO: szef klubu Platformy Sławomir Neumann, rzecznik partii Jan Grabiec oraz wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, a z Nowoczesnej: jej rzeczniczka Paulina Hennig-Kloska oraz posłowie: Kamila Gasiuk-Pihowicz i Marek Sowa.

Rzeczniczka Nowoczesnej mówiła dziennikarzom, że spotkania w tym formacie będą odbywały się systematyczne, a politycy będą podczas nich omawiali m.in. harmonogram prac Sejmu i wzajemne pomysły obu partii. "Uznaliśmy, że będziemy sobie wzajemnie popierać wnioski, czy to o odwołanie marszałka, czy ministra, który sobie na to zasłuży" - mówiła Hennig-Kloska.

Posłanka Nowoczesnej podkreśliła, że podczas spotkania politycy ustalili, że PO poprze wniosek Nowoczesnej o odwołanie wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego (PiS), z kolei PO może liczyć na poparcie Nowoczesnej ws. wniosku o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.

"To było spotkanie techniczne, mocno merytoryczne, mało medialne. Nie chcemy robić show przed kamerami, chcemy po prostu poprawić jakość współpracy" - dodała Hennig-Kloska.

Także wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) mówiła dziennikarzom, że wtorkowe spotkanie zespołu było "pożyteczne i bardzo dobre". "Właśnie idę na posiedzenie prezydium Sejmu mając wiedzę, co oba kluby będą robiły" - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA