REKLAMA

Nowoczesna chce podzielić NFZ. ”Konkurencyjne fundusze”

  • Autor: TM
  • 06 października 2015 13:08
Nowoczesna chce podzielić NFZ. ”Konkurencyjne fundusze” Podstawowym założeniem koncepcji Nowoczesnej jest stworzenie dwóch konkurujących ze sobą funduszy. Fot. facebook.com

Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, przedstawił pomysł dotyczący zmian w funkcjonowaniu Narodowego Funduszu Zdrowia. Jego propozycja zakłada podział NFZ na dwa konkurencyjne fundusze, pomiędzy którymi mogliby wybierać pacjenci.

Będzie można porównywać, który fundusz jest lepszy i nie będzie dyktatu - uzasadnił swoją propozycję lider Nowoczesnej. Według Ryszarda Petru ”fundusze będą się rozliczać między sobą i patrzeć sobie nawzajem na ręce”.

Fot. facebook.com

W opinii Petru taki podział będzie znaczący również z perspektywy lekarzy oraz świadczeniodawców, którzy zyskają możliwość podpisywania kontraktów z różnymi placówkami - podaje tvn24.pl.

Podstawowym założeniem koncepcji ugrupowania Petru jest stworzenie dwóch konkurujących ze sobą funduszy, z zastrzeżeniem, że nie będą to fundusze regionalne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA