REKLAMA

Nowoczesna domaga się kary dla Jarosława Kaczyńskiego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 15 grudnia 2015 12:18
Nowoczesna domaga się kary dla Jarosława Kaczyńskiego Jarosław Kaczyński dokonał podziału polskiego społeczeństwa na lepszych i gorszych, na prawdziwych Polaków i osoby tego miana niegodne (fot. twitter.com)

Partia Ryszarda Petru złożyła wniosek do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie wypowiedzi posła Jarosława Kaczyńskiego, której udzielił w rozmowie z Telewizją Republika. Nowoczesna domaga się stanowczego ukarania prezesa PiS.

O skierowaniu wniosku do Komisji Etyki Poselskiej Ryszard Petru poinformował na Twitterze. Pod wpisem zamieścił treść wniosku.

- W piątek, dnia 11 grudnia 2015 r., w rozmowie z Telewizją Republika prezes Prawa i Sprawiedliwości, pan poseł Jarosław Kaczyński był pytany m.in. o próbę przeprowadzenia na forum Parlamentu Europejskiego debaty o aktualnej sytuacji w Polsce. Pan poseł Jarosław Kaczyński odpowiedział: „W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązanie do tego. To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków”.

Nowoczesna twierdzi, że tymi słowami Jarosław Kaczyński dokonał podziału polskiego społeczeństwa „na lepszych i gorszych, na prawdziwych Polaków i osoby tego miana niegodne” i obraził tę część społeczeństwa, która ma inne niż on sam poglądy.

- Co więcej, powołał się na genetyczne uzasadnienie takiego podziału, co wywołuje jak najgorsze skojarzenia historyczne. Takie słowa w ustach lidera partii rządzącej wywołują nie tylko oburzenie, ale i strach o to, jakie konsekwencje będą ponosić ci, których prezes PiS uznaje za „najgorszy sort Polaków” – czytamy we wniosku.

Nowoczesna domaga się stanowczego ukarania Jarosława Kaczyńskiego. Ma za tym przemawiać także fakt, że Jarosław Kaczyński niejednokrotnie używał języka agresji dzielącego Polaków.

- Wymierzenie kary nagany da wyraźny sygnał wszystkim posłom, że Sejm RP nie godzi się na brutalizację języka debaty publicznej w Polsce. W związku z powyższym, wnioskodawca uważa za zasadne wszczęcie przez Komisję postępowania o naruszenie przez posła Jarosława Kaczyńskiego art. 2 pkt 4 i art. 6 Sejmu RP z dnia 17 lipca 1998 roku „Zasady Etyki Poselskiej” w celu nałożenia na posła kary nagany – wnioskuje partia Ryszarda Petru.

 

fot. twittter.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • hej 2015-12-15 16:03:40
    Boję się otworzyć lodówkę bo ....wyskoczy Petru
  • Grzegorz 2015-12-15 13:28:45
    Petru pobiegł na skargę do obcych i powinien przeprosić za słow a Schulza, które są obraźliwe dla demokratycznie wybranych władz polskich. Petru wydaje się być jednak trochę prostacki.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA