REKLAMA

Nowoczesna i PO łączą siły: "Dziś jest moment na współdziałanie"

  • Autor: PAP/AT
  • 17 lipca 2017 12:40
Nowoczesna i PO łączą siły: "Dziś jest moment na współdziałanie" Nowoczesna deklaruje współpracę z Platformą Obywatelską (fot.twitter.com/NewsPlatforma)

Nie można dopuścić do bezpośredniego upartyjnienia Sądu Najwyższego. Uważam, że dziś jest moment na refleksję na temat tego, co można zrobić, żeby zablokować lub odwrócić proces zmian w sądach - powiedział Paweł Rabiej (Nowoczesna).

W piątek (14 lipca) lider PO Grzegorz Schetyna powiedział po posiedzeniu zarządu PO, że najlepiej byłoby, gdyby wspólna praca parlamentarzystów opozycji mogła zaowocować powołaniem wspólnego klubu i wspólnej listy przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi.

Rabiej, w wywiadzie dla portalu wPolsce.pl, był pytany czy jego zdaniem utworzenie wspólnych list PO i Nowoczesnej jest możliwe. "Na razie to Grzegorz Schetyna zapowiada wspólny klub i listy" - odparł.

Czytaj też: PO: Sytuacja polityczna zmusza opozycję do dogadania się

Zwrócił uwagę, że między PO a Nowoczesną są "bardzo poważne różnice programowe". "Wchodziliśmy do polityki z określonym programem, który staramy się w tych trudnych, opozycyjnych warunkach jakoś realizować" - mówił.

Podkreślił, że jego partia "deklaruje daleko idącą współpracę" z PO. Dodał, że rywalizacja między ugrupowaniami jest naturalna i "nie trzeba się temu dziwić". "Uważam, że dziś jest moment na współdziałanie i refleksję na temat tego, co można zrobić, żeby zablokować lub odwrócić proces zmian w sądach" - powiedział Rabiej, dodając, że zmiany są potrzebne, ale nie można dopuścić do bezpośredniego upartyjnienia Sądu Najwyższego.

Zdaniem Rabieja, najbliższe wybory samorządowe, będą "naturalną okazją", by myśleć o "taktyce i strategii" w ewentualnej współpracy między partiami opozycji.

W poniedziałek (17 lipca), w Sejmie, posłowie Nowoczesnej spotkali się z przedstawicielami prezydiów klubów opozycyjnych w związku z wpłynięciem do Sejmu projektu ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wodazpiachu 2017-07-17 13:12:33
    Panowie Petru, Rabiej i Schetyna ! Jesteście po prostu politycznie, wizerunkowo i moralnie skończeni jako obywatele Polski, którzy zdradzają Polskę i Naród Polski (zamiast pomagać), poprzez fałszywe donosy do Berlina, Brukseli i namawiacie wszelakie organizacje światowe i europejskie aby karały Polskę a tym samym Naród Polski. Jako Polak, brzydzę się Wami. Nic nie jesteście lepsi od Bolka a nawet go przewyższacie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA