REKLAMA

Nowoczesna jest gotowa na wybory samorządowe

  • Autor: GP
  • 24 sierpnia 2016 11:00
Nowoczesna jest gotowa na wybory samorządowe Polityk Nowoczesnej zapewniła, że posłowie wierzą w swojego lidera, Ryszarda Petru. (fot.:twitter.com/Nowoczesna)

• Polityk Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus zapewniła, że reprywatyzację trzeba wyjaśnić, a PO miała na to osiem lat.
• Scheuring-Wielgus zaprzeczyła, jakoby Nowoczesna próbowała się dogadywać z PiS w temacie warszawskiej reprywatyzacji, która jest powodem trudności PO i władz stolicy.
• Nowoczesna jest gotowa na wybory samorządowe, nawet gdyby PiS je przyspieszyło -stwierdziła w rozmowie Scheuring-Wielgus.

Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej odwiedziła studio TVP. W rozmowie w środowy pranek (24 sierpnia) tłumaczyła, jak partia chce się zachować w sytuacji rosnących napięć między samorządem Warszawy a rządem. Tłumaczyła, co partia zrobi, gdyby stanęła przed perspektywą wyborów samorządowych.

- Naszym obowiązkiem jest mówienie o tym, by sprawa reprywatyzacji była wyjaśniona - zaczynała od tła afery w Warszawie. - Gdyby Platforma Obywatelska chciała to wyjaśnić, zrobiłaby to. Sprawę reprywatyzacji można było zbadać w ciągu 8 lat rządów tej partii.

Za absurd uznała argument niektórych polityków Platformy, którzy przypisują Nowoczesnej cichą współpracę z PiS w temacie reprywatyzacji w Warszawie.

- Używanie przez Platformę argumentów o naszej "koalicji" z PiS w sprawie reprywatyzacji jest niepoważne - oceniła.

Polityk jest zdania, że gdyby doszło do sytuacji wcześniejszych wyborów samorządowych, a tym bardziej gdyby takiego kroku PiS się podjęło, Nowoczesna jest gotowa.

Czytaj: Nowoczesna walczy o in vitro w Szczecinie

- Nowoczesna będzie proponować swoich kandydatów w wyborach samorządowych - zaanonsowała Scheuring-Wielgus.

Przypomniała też, jak mocno politycy Nowoczesnej wierzą w osobę swojego lidera. Ryszard Petru jest dla niej i jej partyjnych kolegów z Wiejskiej "liderem opozycji".

- Wprowadził Nowoczesną do Sejmu - poczytała to za sukces posłanka. - Jesteśmy drużyną i  proponujemy dobre ustawy - kończyła.

Nowoczesna w Sejmie jest nową inicjatywą polityczną. Partia w maju tego roku obchodziła rok istnienia. W parlamencie jej przedstawiciele zasiadają tylko w Sejmie, a klub Nowoczesnej liczy dokładnie 30 polityków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA