REKLAMA

Nowoczesna krytykuje związki: koniec zarabiania

 • Autor: TM
 • 18 września 2015 11:57
Nowoczesna krytykuje związki: koniec zarabiania  Związki zawodowe muszą się finansować same - stwierdził Petru. Fot. facebook.com

Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, powiedział na antenie radiowej "Trójki", że celem związków zawodowych powinno być pośredniczenie w rozmowach między pracownikami, a przedsiębiorcami, a nie robienie biznesów oraz zarabianie.

Petru podkreślił, że PO kiedyś chciała ograniczenia wpływu związków zawodowych, ale potem wycofała się z tego pomysłu.

Jego zdaniem uprawnienia central związkowych są zbyt duże i dodał, że nie chodzi mu o likwidację samych związków, a odejście od etatów związkowych w centralach.   Związki zawodowe muszą się finansować same - stwierdził.

Lider Nowoczesnej dodał też, że centrale nie są zainteresowane porozumieniem z pracodawcami, a robieniem demonstracji. Fot. facebook.com

Centrale nie mogą być rozpasane - dodał. 

Lider Nowoczesnej dodał też, że centrale nie są zainteresowane porozumieniem z pracodawcami, a robieniem demonstracji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (8 komentarzy)

 • dziecko we mgle 2015-09-21 07:10:33
  Za dużo zwiazkow,za wielu Hetmanow,Sprawy rozlaza się w rekach po niekonczacych się "naradach"Czlowiek nie wie po co to wszystko jest tak rozdęte.Taka struktura nie wzbudza zadnej nadzieji na korzyść zadnego pracownika w Polsce.
 • jo 2015-09-18 20:32:24
  Gdzie jest dwóch Polaków to są dwa zdania, trzy partie polityczne i sześć związków zawodowych.
 • IQ 2015-09-18 18:59:51
  dawno podjąłem decyzje o oddaniu głosu na Nowoczesna PL, a przede wszystkim, że chcą ukrócić rozpasanie związków zawodowych, to przecież nic innego jak pierwsi sekretarze PZPR na koszt podatnika. Związki to wrzód na gospodarce kraju, to wstyd i hańba, a mówienie, iż związki sa na całym cywilizowanym świecie, to śmiech na sali, tak się sami finansują, u nas doja firmy jak mało kto, przekręty wręcz mafijne.
 • anty urzędnik 2015-09-18 16:15:31
  Dla tego pójdę na wybory, bo mam wrażenie, że nowoczesna może zrobić porządek ze związkami, zmniejszyć liczbę urzędników, usprawnić pracę w administracji, żeby się nie dublowały stanowiska, wprowadzić zasadę domniemanej niewinności dla podatnika. Bo te Po i PiS to tylko lubią się żreć ze sobą.
 • Jacek 2015-09-18 15:14:50
  Związkowcy z zakładach pracy nie powinny być opłacane przez zakład pracy , powoduje to patologie . Sam pracuję w zakładzie gdzie jest zatrudnionych ok. 4 tyś. pracowników i związki są tylko tyle że na papierze i nie odczuwa się się by były przedstawicielami pracowników wręcz przeciwnie
 • stop mafii związkowej 2015-09-18 12:40:22
  Nawet sam Ziętek zarzuca związkowcom że dla nich są ważniejsze swoje własne geszefty niż robota związkowa. Dlatego trzeba wyprowadzić je poza firmy i finansować tylko ze składek związkowców.
 • mpawelczuk 2015-09-18 12:25:41
  jhj: A nie wydaje Ci się, że rzeczywiście związkowcy nie tylko chcą dbać o pracownika, a też dorobić sobie na tym? Niektóre strajki wydają mi się bardziej robione pod publikę, aby pokazać że władze związku się intereują i są potrzebane?
 • jhj 2015-09-18 12:18:42
  Jaki kandydat taka formacja i POglądy rodem z magla. Pan Petru niech najpierw pozna, na jakich zasadach funkcjonuje ruch związkowy na zachodzie Europy a dopiero później może się ośmieszać. Czy później?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA