REKLAMA

Nowoczesna ma strategię na 2017 r.

  • Autor: PAP/JS
  • 17 lutego 2017 20:10
Nowoczesna ma strategię na 2017 r. Członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej (fot. Nowoczesna/Twitter)

Komitet sterujący sieci eksperckiej Nowoczesnej przyjął strategię działania na 2017 r. , która ma związek głównie z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi.

Spotkanie komitetu odbyło się w piątek w Sejmie

Członek zarządu Nowoczesnej Paweł Rabiej poinformował PAP, że w skład komitetu sterującego sieci eksperckiej Lepsza Polska wchodzi po dwóch koordynatorów z każdego regionu w kraju i 23 koordynatorów merytorycznych w poszczególnych obszarach, takich jak zdrowie, gospodarka, informatyzacja, sprawy międzynarodowe. Jak dodał, w sieci eksperckiej pracują również osoby spoza partii, a sama sieć liczy 3500 osób w całym kraju i dzieli się na poszczególne regiony.

"Te zespoły są rozsiane po wszystkich strukturach regionalnych partii i mają centra kompetencyjne w różnych częściach kraju. Np. w Lublinie mamy ośrodek, który zajmuje się polityką zdrowotną, w Krakowie mamy całą politykę gospodarczą, ną Śląsku energetykę" - podkreślił polityk

Jak dodał ten pomysł, który powstał kilka miesięcy temu, spowodował, że nie było sensu powoływania gabinetu cieni, co zrobiła PO. "To wszystko, co PO omawia w tej niewielkiej grupie u nas dzieje się w ramach sieci" - zaznaczył.

Rabiej poinformował, że podczas piątkowego spotkania opracowano plan działania na najbliższy rok, który w dużej mierze jest związany z wyborami samorządowymi. Dodał, że to strategia pogłębienia programu Nowoczesnej w poszczególnych obszarach.

Cały tekst przeczytasz tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA