REKLAMA

Nowoczesna na skraju bankructwa? Lubnauer: Ryszard Petru zostawił pustą kasę

 • Autor: PAP/AT
 • 20 grudnia 2017 10:25
Nowoczesna na skraju bankructwa? Lubnauer: Ryszard Petru zostawił pustą kasę Ryszard Petru i Katarzyna Lubnauer (fot.twitter.com/Nowoczesna)

Nie ogłosimy bankructwa. Staramy się dzięki naszym sympatykom działać. Dotychczas nie mieliśmy żadnych problemów - poinformowała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, pytana o długi ugrupowania.

• Na początku grudnia portal Onet.pl podał, że Nowoczesna stoi na skraju bankructwa.

• Nowoczesna ma trochę ponad 2 mln zł zobowiązań - wyjaśniła Lubnauer.

• Zaznaczyła, że Nowoczesna płaci swoje zobowiązania na bieżąco.

Na początku grudnia portal Onet.pl podał, że Nowoczesna stoi na skraju bankructwa. Według informacji portalu, partia ma długi sięgające niemal 5 mln złotych, a do końca roku musi znaleźć milion na zaległe płatności.

Lunauer pytana w RMF FM o wysokość długu partii odpowiedziała, że nie wynosi on tyle ile podał Onet. Kwotę 5 mln zł nazwała bzdurą. Dopytywana ile w takim razie partia ma długu powiedziała, że "w sumie mamy około, coś trochę ponad 2 mln zł". Zaznaczyła, że w tej kwocie jest zaciągnięty w 2015 r. kredyt w PKO BP oraz zobowiązanie wobec telewizji Polsat za spoty wyborcze w kampanii parlamentarnej.

"Za siedzibę (Nowoczesnej) większość płacimy na bieżąco. W ogóle płacimy nasze zobowiązania na bieżąco, aczkolwiek muszę przyznać, że Ryszard Petru zostawił pustą kasę" - powiedziała. "Jestem matematykiem, staram się to ogarniać. Myślę, że będzie dobrze" - dodała.

Czytaj też: Lubnauer: Najgorszą rzeczą jaką może zrobić Ryszard Petru to uprawianie polityki równoległej do Nowoczesnej

"Nie ogłosimy bankructwa. Staramy się dzięki naszym sympatykom działać. Dotychczas nie mieliśmy żadnych problemów" - podkreśliła Lubnauer.

Szefowa Nowoczesnej pytana była także o inne sprawy dotyczące partii, m.in. o byłego lidera ugrupowania. "Słyszałam, że Ryszard Petru zajmuje się w tej chwili pisaniem Planu Petru, czyli konkurencji dla Planu Morawieckiego. Uważam, że to bardzo dobry pomysł, dlatego że biorąc pod uwagę to, co Morawiecki proponuje, to warto zaproponować coś bardziej konkretnego. Będę go w tym wspierać" - zadeklarowała.

Odniosła się też do podawanych przez media informacji na temat konfliktów wewnątrz partii. Pytana była m.in. o to czy posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz zostanie szefową klubu Nowoczesnej. "Kamila jest osobą, której zaufały, którą doceniają miliony Polaków i to jest bardzo duża wartość. Myślę, że także w klubie zdają sobie z tego sprawę. W ogóle Nowoczesna stoi jakby marką, jaką są kobiety Nowoczesnej. W Nowoczesnej wszystko jest oparte na partnerstwie. Mamy też bardzo fajnych panów" - zaznaczyła szefowa ugrupowania.

"W polityce czas kobiet paprotek się skończył (...). Kamila ma pewne cechy, które są bardzo ważne: ma determinację, wiedzę, skuteczność. I to zostanie docenione" - powiedziała Lubnauer. Dopytywana, czy prawdą jest, że Gasiuk-Pihowicz jest skłócona z całym klubem. "To jest nieprawda" - odpowiedziała.

Szefowa Nowoczesnej mówiła również o decyzjach, które zapadły na niedawnym posiedzeniu Rady Krajowej Nowoczesnej, pytana była m.in. o pozycje Joanny Schmidt i Pawła Rabieja. "Paweł Rabiej został na mój wniosek szefem Rady Politycznej, ciała, które zapowiedziałam na konwencji wyborczej" - powiedziała. "To jest ważne ciało, które zbiera wszystkich przewodniczących regionów, które zawiera cały zarząd i również osoby zewnętrzne i osoby z partii, które mają zajmować się m.in. wskazywaniem kierunku programowego, kierunku politycznego. Jest to bardzo ważne funkcja. Rozmawiałam z Pawłem Rabiejem przed tą Radą Krajową; tak to ustaliliśmy" - dodała.

"Jeśli chodzi o Joannę Schmidt to jest wiceprzewodniczącą ALDE (Alliance of Liberals and Democrats for Europe - Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy) i sama zadeklarowała, że się skupi na tym" - powiedziała Lubnauer.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA