REKLAMA

Nowoczesna nie weźmie udziału w spotkaniu ws. wotum nieufności dla rządu

  • Autor: PAP/AT
  • 21 marca 2017 10:40
Nowoczesna nie weźmie udziału w spotkaniu ws. wotum nieufności dla rządu Platforma Obywatelska mogłaby kontaktować się z Nowoczesną bezpośrednio, a nie za pośrednictwem mediów - powiedziała wiceszefowa Nowoczesnej (Katarzyna Lubnauer, fot.nowoczesna.org)

Nowoczesna nie będzie uczestniczyć w spotkaniu ws. wotum nieufności dla rządu, ponieważ w zaproponowanych przez PO godzinach ma posiedzenie klubu zaplanowane dużo wcześniej - powiedziała wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Wiceszefowa i rzecznik Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer pytana, czy Nowoczesna pojawi się na spotkaniu ws. wniosku PO o wotum nieufności dla rządu, odpowiedziała, że Platforma Obywatelska mogłaby kontaktować się z jej partią bezpośrednio, a nie za pośrednictwem mediów. Jak podkreśliła, spotkanie zaproponowane przez szefa klubu PO Sławomira Neumanna było zaplanowane na wtorek (21 marca) na godz. 16.

"Wysłaliśmy pismo do nich, czekamy na odpowiedź, (ponieważ) w tym terminie nie możemy. Zaproponowaliśmy inny i w miarę elastyczny, czyli także mogą, jeżeli im nie pasuje, zaproponować inną godzinę. Ale uważam, że dalsze rozmowy powinny być drogą telefoniczną, a nie drogą przez media" - powiedziała Lubnauer.

"Mamy posiedzenie klubu od 15 do 18, nie możemy się spotkać, posiedzenie było dużo wcześniej zaplanowane" - dodała.

Czytaj też: Petru: Rząd nie może liczyć na poparcie Nowoczesnej. Ale też w ciemno nie poprzemy PO

Lubnauer poinformowała, że Nowoczesna zaproponował PO spotkanie w najbliższą środę. "Nie chcemy tego odkładać, chcemy rozmawiać. Zaproponowaliśmy konkretną godzinę, ale z możliwością rozmowy, jeżeli im nie pasuje, na inną" - podkreśliła.

Platforma Obywatelska w piątek zaprezentowała wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu; jako kandydat na premiera wskazany został w nim Schetyna. Liderzy partii opozycyjnych zostali zaproszeni przez szefa klubu PO Sławomira Neumanna na wtorek na spotkanie ws. wniosku o wotum nieufności wobec rządu.

Na spotkaniu ws. wniosku o wotum nieufności nie stawi się lider Kukiz'15 Paweł Kukiz, o czym poinformował wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że PSL jest chętne do rozmów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA