REKLAMA

Nowoczesna o wyniku: to spodziewany sukces

  • Autor: PAP
  • 28 października 2015 14:48
Nowoczesna o wyniku: to spodziewany sukces „Spodziewanym sukcesem” określili dobry wynik wyborów na Dolnym Śląsku działacze i posłowie Nowoczesnej (fot. facebook.com/NowoczesnaPL)

Nowoczesna wprowadziła z Dolnego Śląska do Sejmu trzech reprezentantów. To jeden z najlepszych wyników w Polsce.

Nowoczesna Ryszarda Petru zdobyła w okręgu wrocławskim 55 756 głosów, co dało tej partii trzecią pozycję po PiS i PO i pozwoliło wprowadzić do Sejmu dwóch posłów – dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu Krzysztofa Mieszkowskiego (24 535 głosów) oraz ekonomistkę Joannę Augustynowską (9 989). Mandat poselski w okręgu legnicko-jeleniogórskim zdobyła też ekonomistka Elżbieta Stępień, na którą zagłosowało 10 041.

Bez niespodzianek

Jak powiedział w środę na konferencji prasowej szef dolnośląskich struktur Nowoczesnej Waldemar Olik, dobry wynik tej formacji w regionie nie był zaskoczeniem.

- Odnieśliśmy sukces, którego się spodziewaliśmy. Niewiele zabrakło głosów, byśmy również mieli posła z trzeciego dolnośląskiego okręgu w Wałbrzychu - dodał Olik.

Poseł Joanna Augustynowska podkreśliła, że jej kampania wyborcza trwała tylko dwa miesiące i mimo to zakończyła się powodzeniem.

- To był bardzo intensywny okres. Postawiliśmy na bezpośredni kontakt z wyborcami, rozmowy z ludźmi o tym, czego potrzebują, co im nie pasuje, by mieć jasny obraz tego, co należy zrobić. Przed nami duże wyzwanie. Wyniki wyborów wskazują, że niezadowolenie jest duże - powiedziała Augustynowska.

Nowi posłowie chcą działać

Zapowiedziała, że w Sejmie chce się zajmować sprawami związanymi z prawem pracy, polityką społeczną oraz "pracować na rzecz upraszczania działalności gospodarczej i prawa”.

Dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu poseł Krzysztof Mieszkowski zadeklarował pracę w sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

Dodał, że jedną z pierwszych jego inicjatyw w Sejmie będzie zaproponowanie „ustawy o książce”. Jak wyjaśnił, chodzi o propagowanie czytelnictwa, lepszego dostępu do książek w bibliotekach oraz ustalenia jednolitej ceny na książki przez pierwszy rok sprzedaży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA