REKLAMA

Nowoczesna: PiS nie ma praktycznie żadnej wizji. PO wystarczy bycie anty-PiS-em

 • Autor: PAP/AT
 • 03 lipca 2017 10:56
Nowoczesna: PiS nie ma praktycznie żadnej wizji. PO wystarczy bycie anty-PiS-em - Wystąpienia Kaczyńskiego i Schetyny pokazały jak bardzo jesteśmy podzieleni - mówi Katarzyna Lubnauer (Katarzyna Lubnauer, fot.facebook.com/katarzyna.lubnauer)

Kongres PiS i kongres PO pokazały jedno: jak nieprawdziwe jest hasło Prawa i Sprawiedliwości, że Polska jest jedna. Pokazały tak naprawdę jak bardzo jesteśmy podzieleni - oceniła szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

• Szefowa klubu Nowoczesnej skomentowała sobotni kongres PiS i Radę Krajową PO.

• Wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na kongresie ugrupowania oraz szefa PO Grzegorza Schetyny podczas Rady Krajowej partii były miałkie - stwierdziła.

• Pokazały jak bardzo jesteśmy podzieleni - dodała.

W sobotę (1 lipca) w Przysusze na Mazowszu odbyła się druga część kongresu PiS oraz konwencja Zjednoczonej Prawicy. "Musimy budować Polskę sprawiedliwą, zasobną i nowoczesną" - mówił prezes PiS. Podkreślał, że reforma sądów jest kwestią fundamentalną, chwalił zmiany dotyczące spraw społecznych i apelował o szybszą realizację programu Mieszkanie Plus.

Również w sobotę odbyła się Rada Krajowa PO. Grzegorz Schetyna przekonywał, że Polacy mają do wyboru dwie wizje: "Jarosława Kaczyńskiego - państwa autorytarnego, budowanego na nienawiści, dryfującego po peryferiach Europy i wizję PO - kraju wolnego, solidarnego, bezpiecznego i europejskiego".

Katarzyna Lubnauer, komentując w TVP1 oba wydarzenia powiedziała, że pokazały one jak bardzo Polska jest podzielona. "Te dwa kongresy pokazały jedno: jak nieprawdziwe jest hasło Prawa i Sprawiedliwości, że Polska jest jedna. Pokazały tak naprawdę jak bardzo jesteśmy podzieleni".

Dodała, że wystąpienia liderów PiS i PO były "miałkie". "W stosunku do oczekiwań społecznych po 25 latach transformacji, myślę, że to co usłyszeliśmy było w sumie miałkie" - dodała.

Zdaniem Lubnauer, po kongresie PiS "należało się spodziewać pokazania, w jaki sposób można Polskę skierować na tory szybkiego rozwoju, a tymczasem usłyszeliśmy o zrównoważonym rozwoju". W jej ocenie, kongres tej partii nie dał odpowiedzi na pytanie, jak rozwiązać "kluczowe z punktu widzenia Polaków problemy". "Widzę, że nie ma żadnej praktycznie wizji ze strony PiS rozwiązania problemu ochrony zdrowia coraz więcej firm wyprowadza się do Czech, cały czas mało osób wraca do Polski" - wymieniła.

Czytaj też: Grzegorz Schetyna zniesiony z ringu. Jarosław Kaczyński mężem stanu

Pytana, czy Platformie wystarczy bycie "anty-PiS-em" oceniła, że taka postawa "to jest problem". Podkreśliła też, że jej partia "całkowicie różni się programowo od PO w bardzo wielu kwestiach". "Jesteśmy ugrupowaniem, które coś zaproponowało Polakom, ma swój program, mamy wizje, pewną opowieść o tym jak chcemy, żeby wyglądała Polska. Bardzo jasno wypowiadamy się w wielu elementach, w których ze strony Platformy nie ma deklaracji, jakby chcieli, żeby to wyglądało" - oświadczyła szefowa klubu Nowoczesnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (9 komentarzy)

 • dopisek 2017-07-06 13:01:09
  Do Recepta Kowalska: może być dyby, na na to samo wychodzi. budka nie lepsze...
 • Recepta Kowalska 2017-07-05 21:47:03
  pani kasia opowiada dyby smalone
 • czasomierz 2017-07-05 20:32:35
  Do Maja Wizje.: oczywiście nowocześni...
 • Zenon z Elei 2017-07-05 08:30:41
  Do Roman Kafel: Kto słuchał wystąpień na kongresie PIS, wie że zapowiadali dalsze działanie przeciwko demokracji. Komuna wróciła.
 • Roman Kafel 2017-07-05 04:34:50
  Jakie wizje miala oPOzycja widac golym okiem:-)))) Kto sluchal wystapien na Kongresie PiS...wie - jaka wizje roztacza i wie ze wszystko co mowia jego dzialacze jest realne! Dzialania rzadu i kondycja Panstwa jest tego najlepszym dowodem. takie popiskiwanie dzialaczy oPOzycji, swiaczy natomiast o nich samych...Ze nie tylko nie maja zadnych wizji...poza wizja koryta...i nieodpatych checi sie do niego dopchac...ale tez pokazujac co potrafia:-)))) sami skazuja sie na smietnik historii. Radze sie wam zatem na to powoli przygotowac!
 • Olo 2017-07-04 08:46:35
  PIS dąży do dyktatury. To jest ich wizja.
 • wili 2017-07-04 06:07:55
  Lubnauer i Petru juz nie wspomne o PaniWielgus ktora na weselu pila za Smolensk maja wizje ,a najwazniejsza ich wizja jest wlazenie w d.........ę wszystkim komisjom UE60284
 • hulajdusza 2017-07-03 12:31:00
  Do Maja Wizje.: Jesteś takim osłem, że nawet Bolek by się na tobie poznał. A co ty wiesz o dyktaturze. Dopóki u arabów były dyktatury był porządek a jak je obalono, to widzisz co się dzieje.
 • Maja Wizje. 2017-07-03 11:21:09
  Maja wizje oczywiscie DYKTATURE.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA