REKLAMA

Nowoczesna pisze do PO. Petru proponuje wspólne spotkanie posłów

 • Autor: GP
 • 26 stycznia 2017 11:50
Nowoczesna pisze do PO. Petru proponuje wspólne spotkanie posłów Ryszard Petru chce dokładniejszej współpracy i koordynacji miedzy Nowoczesną i PO. (fot.:nowoczesna.org)

• Ryszard Petru, diagnozując trudną dla opozycji sytuację w Sejmie, zaproponował spotkanie Platformie Obywatelskiej.
• Polityk chce spotkania klubów opozycji i powołania grupy do koordynacji działań na lewo od PiS.

Sytuacja w Sejmie wymaga, w ocenie Ryszarda Petru (Nowoczesna), dalszej koordynacji działań posłów opozycji. Z tego powodu lider mniejszej opozycyjnej partii napisał list do szefa klubu PO posła Sławomira Neumanna. W korespondencji datowanej na dzień 25 stycznia czytamy:

- Od początku tej kadencji jesteśmy świadkami i adresatami stojących w sprzeczności z zasadami prawa, regulaminem Sejmu i zasadami etycznymi, działań Marszałka Sejmu i parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Łamanie regulaminu Sejmu, uniemożliwianie pracy posłom, a także chaos związany z odwołaniem Szefa straży Marszałkowskiej budzą nasz głęboki sprzeciw, a także potrzebę działania.

Po tej krótkiej diagnozie Petru przechodzi do swojej propozycji.

- Jestem przekonany, że skoordynowanie działania posłów Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej ułatwią efektywne sprzeciwianie się łamaniu zasad praworządności w Sejmie. W związku z tym, zwracam się z propozycją zorganizowania wspólnego posiedzenia Klubów Posłów Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej. Celem spotkania będzie powołanie zespołu koordynującego działania w obronie praworządności, dbałości o dobre imię Sejmu oraz zasad parlamentaryzmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • wili 2017-01-27 16:29:45
  nich petru wezmie sie do roboty i przestanie macic w kraju poniewaz dosy waszych rzadow 27 letnich doprowadziliscie kraj na dno dbajac tylko oswoje interesy i ciagle obiecanki zamiast byc lepiej to ludzie zyja na skraju ubustwa a pan panie petru robi zadymy i chce pan udowodnic ze PiS robi zle oczywiscie dla was ludzi ktorzy przez 27-lat doprowadziliscie ludzi do samobojstw nedzy utraty majatkow i teraz probujecie pokazywac jacy to wy bedziecie wspaniali jak dojdziecie do wladzy uwazam ze narod ma dosc waszych rzadow i ze wrescie sie obudzi i pokaze wam gdzie wasze miejsce dosyc i wezcie sie do merytorycznej budowy waszej parti a nie ciaglych awantur i buntowania polakow przeciwko sobie zacznijcie byc partia rozumna a nie bunciuczna i ciagle sklucajaca ludzi przeciwko sobie ,a moze macie takie wytyczne od gornie ja tam niewiem ale wydaje mi sie ze od BOGACZY
 • maxx 2017-01-26 15:23:32
  umawiaja sie aby krasc wicej razen psyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA